1. Bóg zapłać wszystkim za udział w Roratach. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Podczas Rorat jest okazja do spowiedzi św. Zapraszamy także tych naszych parafian, którzy jeszcze nie zdążyli być na tegorocznych Roratach. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

2. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadza zbiórkę ofiar na paczki przeznaczone dla najuboższych rodzin z naszej parafii.

3. We wtorek o godz. 16.30 odprawimy Mszę św. w intencji tych wszystkich, którzy swoją ofiarą wsparli tę inicjatywę.

4. Właściwe przygotowanie duchowe do świąt Bożego Narodzenia powinno zawierać dobrze przeżytą spowiedź św. Podczas przedświątecznej krzątaniny nie zapomnijmy o Sakramencie Pokuty. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie podczas Mszy św.   o godz. 7.00 i 18.00, każdego dnia słuchamy też w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu od 17.30. Dodatkowo w piątek i w sobotę spowiadamy od godz. 16.30. Prosimy nie pozostawiać spowiedzi św. na przyszłą niedzielę, ponieważ nie będziemy mieli możliwości wyspowiadania wszystkich podczas Mszy św.

5. W sobotę 22 grudnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.

6. W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 12 zł, a mała 5 zł.

7. Dziękujemy Pani Karolinie Wąsickiej, która przez sześć i pół roku prowadziła scholę parafialną, a w ubiegły czwartek na ręce księdza proboszcza złożyła rezygnację dalszego prowadzenia scholii. Próby scholki będą odbywały się jak dotychczas w każdą sobotę o godz. 10.00. Wszystkie dzieci chętne do śpiewu na chwałę Bożą zapraszamy do uczestnictwa   w próbach. Próby poprowadzi p. Tamara i p. Mateusz        (nasz organista).

8. Wszystkich parafian zainteresowanych działalnością i rozwojem Klubu Seniora zapraszamy na spotkanie w sobotę 22 grudnia na godz. 15.30 do salki parafialnej. Temat spotkania „Boże Narodzenie w Polsce i na świecie”.

9. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. Możemy w nim przeczytać m. in. o bojkocie towarzyszącym powstaniu filmu „Smoleńsk”, komu przeszkadzają „okna życia”, o profanacji Jasnogórskiego Wizerunku. Do każdego numeru dołączony jest dodatek               z przepisami  świątecznymi z zakonnej kuchni oraz dodatek seniora   z poradami dla ludzi starszych, m.in. o chorobie Alzheimera.

10. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Irena Lewandowska, zam. ul. Grudziądzka 75/2; oraz śp. Franciszek Szarzyński, zam., ul. Wybickiego 19a/1.