OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą, przeznaczymy je na realizację zamierzonych inwestycji. Gotowy jest już projekt Ogrodów Maryi autorstwa pana inż. Andrzeja Ryczka. Jutro rozpoczynamy starania o zatwierdzenie projektu przez konserwatora miejskiego. Po zatwierdzeniu projektu zaprezentujemy go parafianom   i przystąpimy do realizacji dzieła. Będzie to kosztowna inwestycja, ale ogrody swoim pięknem na trwałe wpiszą się w pejzaż naszej parafii. Będą miejscem modlitwy i odpoczynku. Zamierzamy też wykonać nowe konfesjonały.

 2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00.

 3. W dniach od 14 do 20 kwietnia przezywamy V Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Osoby, które chcą się zagłębić nad treścią Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, które odbędzie się w piątek 19 kwietnia po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej.

 4. Zapraszamy na pielgrzymki:

  • do Sanktuariów w Fatimie i Lourdes od 9 do 20 października.
  • do Ziemi Świętej w dniach 27 kwietnia do 4 maja.
  • Zapisy i informacje w biurze parafialnym i w zakrystii.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę, z artykułami o historycznym spotkaniu Papieża Franciszka z Benedyktem XVI, o wyzwaniach bioetycznych wobec których stoi współczesny człowiek i o peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej od Oceanu do Oceanu.

 2. W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Waldemar Sadowski l. 69;  śp. Helena Jankowska l. 87; śp. Stanisław Mosakowski l. 76 – Jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00; śp. Natalia Gryfkiewicz l. 87 – Jej pogrzeb we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….