OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE             

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
 2. Bóg zapłać za uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowują nas na święta Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. w czwartek  o godz. 6.15.
 3. Poświęcone opłatki dostępne są w zakrystii po Mszach św. i biurze parafialnym w godzinach urzędowania. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Zostały małe świece w cenie 6 zł.
 4. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są stroiki na stół świąteczny. Stroiki wykonały własnoręcznie Siostry Karmelitanki z Łasina. Zakup stroika stanowi cegiełkę na utrzymanie Klasztoru. Siostry prowadzą życie kontemplacyjne i nie opuszczają klasztoru. Utrzymują się tylko i wyłącznie z ofiar ludzi dobrej woli. Odwdzięczają się modlitwą przed Najświętszym Sakramencie zanoszonej w naszych intencjach.
 5. Okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św. oraz od poniedziałku do środy od godz. 17.00.
 6. W czwartek 24 grudnia przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 i o godz. 24.00.
 7. W piątek 25 grudnia  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć  w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
 8. Kolekta z drugiego dnia świat przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w Bazylice Katedralnej w Toruniu.  
 9. W niedzielę 27 grudnia przeprowadzimy zbiórkę do puszek na Fundusz obrony życia.
 10. Kolędy w naszej parafii rozpoczniemy w poniedziałek 28 grudnia. Plan kolęd jest wydrukowany i znajduje się na stoliku pod chórem oraz umieszczony jest na stronie internetowej parafii.
 11. Polecamy świąteczny numer Niedzieli. Do każdego numeru dołączona jest płyta DVD z filmem o św. Janie Pawle II.