OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Bóg zapłać za tak liczne uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowują nas na święta Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia jutro o godz. 7.00.
  2. Dziękujemy także za bardzo obfite i cenne dary materialne, które pozwoliły nam przygotować prezenty dla naszych najuboższych parafian. Do puszek na ten cel zebraliśmy 5825,27 zł.
  3. Poświęcone opłatki dostępne są w zakrystii dzisiaj po Mszach św. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 12 zł, a mała 5 zł.
  4. Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek od godz. 16.00-18.00.
  5. We wtorek 24 grudnia przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. We wtorek wracamy do odprawiania Mszy św. o godz. 8.00,  nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 i o północy.
  6. We środę 25 grudnia  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć  w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
  7. W drugi dzień świąt 26 grudnia na godz. 16.30 do kościoła serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie. Do udziału zachęcamy szczególnie dzieci
  8. Kolędy w naszej parafii rozpoczniemy we piątek 27 grudnia. Program kolęd zamieszczony jest w najnowszym numerze Naszej Wspólnoty oraz na stronie internetowej parafii. W tym tygodniu kolędujemy:

piątek 27 grudnia:

– Podgórna numery parzyste 12-78, oraz  Podgórna blok 62 oraz 68A – 72 A

Sobota 28 grudnia:

Podgórna numery nieparzyste 13-61

Niedziela 29 grudnia:

– Podgórna 63-73; św. Mikołaja; Kordeckiego numery parzyste i nieparzyste; Piaskowa.

W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o 14.00  a w niedzielę o 14.30.

1. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Mszę św. w sobotę 28 grudnia o godz. 8.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe.
  2.  Polecamy świąteczny numer Niedzieli, a w nim m.in. interesujące artykuły  o papieżu Franciszku, jak spędzał Boże Narodzenie Jan Paweł II w relacji osobistego sekretarza abp. Mokrzyckiego. Do każdego numeru dołączony jest kalendarz, opłatek oraz płyta CD z kolędami. Dostępny jest także świąteczny numer Naszej wspólnoty.