OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. IV Niedziela Wielkanocna nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza. Prośmy Boga o dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Otoczmy modlitwą dk. Tomasza Filipiaka posługującego w naszej parafii, który 14 czerwca w Toruńskiej katedrze przyjmie święcenia kapłańskie.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Przeznaczamy je na realizowanie naszych parafialnych inwestycji. Stanęła już w ogrodzie figura Matki Bożej, wykonywana jest kapliczka nad figurę, przygotowujemy się do wykonania schodów prowadzących do ogrodu. W projekcie są stacje różańcowe itp. Honorowy Patronat nad naszym projektem objął Pan Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, któremu dziękujemy za wielką życzliwość. W liście skierowanym do naszej parafii Pan Prezydent napisał mini. „ Mam nadzieję, że park zieleni powstający przy parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu niewątpliwie doda uroku naszemu miastu, które staje się bardziej kolorowe i przyjazne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Dzięki przedsięwzięciu wszyscy będziemy mogli podziwiać ogrody, emanujące prawdziwym pięknem natury, która daje spokój   i wytchnienie w zgiełku toruńskich ulic”. Zdjęcia z prac w ogrodzie można zobaczyć na stronie parafialnej.
  4. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30.
  5. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę szlakiem św. Jana Pawła II, która odbędzie się w dniach 19-21 maja, proszone są o dopełnienie do środy  w zakrystii lub biurze parafialnym formalności związanych z wyjazdem. Wyjazd w poniedziałek o godz. 7.00 sprzed kościoła.
  6. Nasza parafia w dniu 7 czerwca organizuje wyjazd na Lednicę. Szczegółowe informacje u ks. Dawida.
  7. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca. Rozpoczynamy nabożeństwa Fatimskie. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w kościele, a następnie udamy się do ogrodu przed figurę Matki Bożej, aby Jej zawierzyć wszelkie nasze prace i zamierzenia.
  8. Wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na Kurs Przedmałżeński, który odbędzie się w parafii pw. Św. Antoniego na toruńskich Wrzosach. Rozpoczęcie 30 maja o godz. 19.00.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tyg. Kat. Niedziela.