OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. IV Niedziela Wielkanocna nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza. Prośmy Boga o dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Otoczmy modlitwą dk. Marka Stacherskiego posługującego w naszej parafii, który 18 czerwca w Toruńskiej katedrze przyjmie święcenia kapłańskie.
  3. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.
  4. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Włoch na kanonizację Matki Teresy z Kalkuty. Szczegółowy program można odebrać w biurze parafialnym, zakrystii. Jest także umieszczony na stronie internetowej.
  5. W sobotę 23 kwietnia przeżywamy uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
  6. W sobotę przypada 23 dzień miesiąca o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo do św. o. Pio.
  7. Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka Biskup Toruński zarządza przeprowadzenie w przyszłą niedzielę 24 kwietnia 2016 roku specjalnej zbiórki do puszek na pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy po wszystkich Mszach świętych na terenie Diecezji Toruńskiej. Konflikt na Ukrainie trwa od listopada 2013 roku. W wyniku trudnej sytuacji wielu mieszkańców Ukrainy zostało pozostawionych bez pomocy i środków do życia. Gospodarstwa domowe zmagają się z ogromnymi problemami związanymi z pozyskaniem żywności, której ceny lawinowo rosną. Dodatkowo rodziny wielodzietne, z osobami starszymi i niepełnosprawnymi lub te, w których nie ma mężczyzn, mają szczególny problem z uzyskaniem pomocy. Ojciec Święty liczy, że wspólnoty parafialne w duchu braterskiej miłości wielkodusznie odpowiedzą na Jego apel.
  8. Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 24 w Toruniu zapraszają na wspólny śpiew polskich pieśni patriotycznych. Odbędzie się to w naszym kościele dnia, 21 kwietnia o godz. 16.00. Zapraszamy serdecznie.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tyg. Kat. Niedziela.