1. Dziękujemy za ofiary złożone podczas dzisiejszej kolekty gospodarczej. Przeznaczone zostaną na planowane inwestycje. W kwietniu ma być gotowy architektoniczny projekt schodów prowadzących do „Ogrodów Maryi”. W najbliższym czasie rozpoczniemy starania o zgodę na jego realizację. Zamówiliśmy również lichtarz pod paschał oraz figurę Jezusa Zmartwychwstałego.

2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.   W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – po Mszy św.  o godz. 8.00 i 18.00, dla dzieci – o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 19.30. W dni powszednie Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.00.

3. Trwa okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi  wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym i zakrystii.

4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy od  7 maja. Odwiedzimy sanktuaria i zabytki Austrii, Niemiec i Szwajcarii. Zapisy w biurze parafialnym. Osoby, które wpisały się na listę prosimy  o potwierdzenie swojego udziału.

5. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę na godz. 16.00 do kościoła na spotkanie formacyjne. Naszej młodzieży sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Józef Szamocki dnia 21 marca br. o godz. 18.00.

6. Pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Zbiórkę ofiar do puszek przeznaczonych na ten cel w przyszłą niedzielę 17 marca przeprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Upominki będzie można składać również do kosza przy figurze św. Antoniego. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność                o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje. Wygłosi je dla nas ks. Paweł Borowski. Plan rekolekcji podany jest w najnowszym numerze naszej wspólnoty oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

8. W niedzielę Palmową 24 marca br. organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Bydgoszczy. Misterium ma kilkunastoletnią tradycję, organizowane jest przez bydgoskie parafie i środowiska studenckie,  a odgrywane jest w tzw. Fordońskiej Dolinie Śmierci. Koszt wyjazdu   10 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

9. Pierwsze spotkanie dla narzeczonych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć Sakrament Małżeństwa odbędzie sie w sobotę 16 marca           o godz. 10.00 w parafii pw. Św. Antoniego na toruńskich Wrzosach. Natomiast Kurs Przedmałżeński rozpoczniemy w piątek 10 maja                       o godz. 19.00. Przygotowanie do małżeństwa oraz Poradnię Rodzinną nasza parafia będzie prowadziła wespół z parafią św. Antoniego.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela, a w nim artykuły i wywiady poświęcone zakończeniu posługi Ojca Świętego Benedykta XVI i przygotowaniom do konklawe, o ks. Blachnickim, założycielu Ruchu Światło – Życie oraz dodatek Niedziela Młodych. Dostępny jest kolejny numer „Naszej Wspólnoty”.

11. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Bronisława Wilk, zam. ul. Kołłątaja 5a/2; śp. Franciszek Jasiński, zam. ul. Kilińskiego 2/3; śp. Stanisław Kowalski, zam. ostatnio przy ul. Przedzamcze 16/7. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….