1. W ubiegły czwartek przeżywaliśmy uroczystość Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wiele serca włożyli w przygotowanie poszczególnych ołtarzy. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiatki i dzieciom komunijnym. Dziękujemy Panom niosącym baldachim i pomagającym przy rozstawianiu ołtarzy. Wielki Bóg zapłać chórowi, który uświetnił uroczystość. Przede wszystkim Bóg zapłać Wam drodzy parafianie, którzy tak licznie uczestniczyliście w procesji oraz za udekorowanie mieszkań na trasie procesji.

2. Wszystkich, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie procesji Bożego Ciała zapraszamy jutro po wieczornej Mszy św. do salki parafialnej na poczęstunek.

3. Dzisiaj od godz. 17.00 w łączności z papieżem Franciszkiem we wszystkich  kościołach na świecie odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na adorację także do naszej świątyni. W modlitwie polecać będziemy intencje Papieża Franciszka

4. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Święto Dziękczynienia. We wszystkich parafiach po Mszach św. zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej  w Warszawie. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

5. Rozpoczął się miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30.

6. Począwszy od miesiąca czerwca nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy odprawiali w środy po Mszy św. o godz. 8.00 oraz tak, jak dotychczas o godz. 17.30.

7. Dzisiaj o godz. 15.30 w Domu Słowa w Toruniu przy ul. Św. Józefa 23/35 odbędzie się spotkanie na temat „Główne zadania dla Polski i Polaków”. Gościem spotkania będzie poseł Mariusz Błaszczak.

8. W przyszłą niedzielę 9 czerwca odbędzie się w Toruniu Marsz dla Życia i Rodziny. Na rozpoczęcie marszu  o godz. 12.00 w Katedrze św. Janów odprawiona zostanie Msza św. O godz. 13.30 nastąpi formowanie marszu na ulicy Kopernika.

9. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post piątkowy. Jest to również I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00 do 18.00.

10. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej zaprasza na specjalne pokazy słynnego filmu Crystiada, który nie znalazł się w oficjalnym obiegu w polskich kinach. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem.

11. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza przeznaczona na inwestycje w naszej parafii. W najbliższym czasie zamierzamy przeprowadzić konserwację i strojenie organów. Zmieniliśmy także oświetlenie na chórze. Czekamy na stosowne pozwolenia, abyśmy mogli rozpocząć prace w ogrodzie. Mamy nadzieję, że otrzymamy je niebawem. Ogrody wpisane są do rejestru zabytków i nie możemy rozpocząć  prac bez stosownych zezwoleń.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela.

13. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Mieczysław Kapica, zam. przy ul. Bartosza Głowackiego. Dobry Jezu a nasz Panie……..