Pielgrzymka do Laskowic

Liturgiczna Służba Ołtarza i Koło Młodych Teologów 23 listopada 2013 roku pod opieką    ks. Dawida Urbaniaka uczestniczyła w pielgrzymce do Laskowic, gdzie znajduje się zgromadzenie misyjne Ojców Werbistów. Nasz pobyt rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią     w kaplicy misyjnej. Jej wystrój ukazywał architekturę i krajobraz Chin. Po wspólnej Mszy Świętej spotkaliśmy się z ojcem Janem- misjonarzem pracującym w Angoli (Afryka).     Ojciec Jan opowiadał o problemach z jakimi borykają się tamtejsi ludzie, a także ukazywał nam piękno pracy misyjnej. Uczył nas śpiewać w językach plemiennych, przygrywając na akordeonie. Następnie posililiśmy się w pobliskiej kawiarence. Nie zabrakło także projekcji filmu,  ukazującego pobożność i wiarę chrześcijan mieszkających w Brazylii. Na zakończenie zwiedziliśmy muzeum z pięknymi, ciekawymi eksponatami misyjnymi ze wszystkich kontynentów świata. Pobyt w Laskowicach otworzył nam oczy na potrzeby i cierpienia naszych braci w wierze. Zobaczyliśmy, że można żyć inaczej. Można być ubogim materialnie, ale bogatym duchowo. Chcemy otaczać modlitwą ludzi pracujących na misjach, aby Bóg im błogosławił w tej trudnej a jakże pięknej posłudze.

LSO i KMT

Mikołaj na hulajnodze.

W dniu 6 grudnia w parafii Maki Bożej Zwycięskiej i św. Jerzego w Toruniu odbyło się spotkanie św. Mikołaja z dziećmi. Czas oczekiwania na świętego uprzyjemniał śpiew Scholii parafialnej, który animowała p. Karolina Wąsicka. Dzieci były poprzebierane za postacie związane ze świętami Bożego Narodzenia. (więcej…)