Fundacja Światło we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Toruniu pragnie zaprosić mieszkańców Torunia do skorzystania z bezpłatnej pomocy Akademii Komfortowej Opieki Domowej (AKOD).

Oferta AKOD skierowana jest do rodzin, w których jednego z członków dotknęła przewlekła choroba i które mimo trudności, jakie niesie za sobą ta sytuacja, opiekują się swoim obłożnie chorym bliskim w domu. Wykwalifikowani opiekunowie, pielęgniarki i rehabilitanci przez okres 4 – 6 tygodni podczas codziennych wizyt podpowiedzą:
jak optymalnie zorganizować te opiekę,
jak najskuteczniej rehabilitować chorego,
jak w praktyce stosować profilaktykę przeciwodleżynową,
jak zaspokoić najważniejsze potrzeby higieniczne bliskiego,
i jak najlepiej pielęgnować: osobę leżącą,
by jej samej podnieść komfort życia, jednocześnie oszczędzając własne siły.

Zapewniamy, że nawet Ci, którzy od miesięcy czy nawet lat sprawują opiekę nad niepełnosprawnym bliskim, skorzystają na kontakcie z pracownikami AKOD. W dogodnych dla beneficjentów godzinach rodziny odwiedzą także rehabilitant, dietetyk, doradca budowlany oraz pracownik socjalny.

Gorąco wierzymy, że korzystając z naszego wsparcia, dotknięte ciężką, przewlekłą chorobą rodziny, utwierdzą się w przekonaniu, iż mimo problemów zdrowotnych, często idących z tym kłopotów finansowych, opieka nad obłożnie chorym, jeśli właściwie zorganizowana, jest możliwa w warunkach domowych.

Akademia Komfortowej Opieki Domowej jest drugą, po Akademii Walki z Rakiem „uczelnią” Fundacji Światło. Wierzymy, że będzie cieszyć się nie mniejszym powodzeniem i podobnie jak AWzR zmieniać świat na lepsze.

Realizacja przedsięwzięcia możliwa jest dzięki funduszom z FIO Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W miesiącach październik – grudzień 2006 AKOD planuje objęcie kompleksową opieką 150 rodzin (decyduje kolejność zgłoszeń). Do nas niepotrzebne są skierowania – zgłoszenia telefoniczne przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00 pod nr telefonu 056 651 12 17. Można również kontaktować się poprzez adres: akademia@swiatlo.org.

Magdalena Szwechowicz
Koordynator Akademii Komfortowej Opieki Domowej