„W zdrowym ciele zdrowy duch”. Liturgiczna służba ołtarza z naszej parafii w dniach 12 – 16 sierpnia uczestniczyła w wakacyjnym wypoczynku w Lidzbarku Welskim. Był to czas zgłębiania formacji duchowej i ludzkiej. Każdy dzień rozpoczynaliśmy i kończyliśmy modlitwą oraz braterskimi rozmowami. Każdego poranka uczestniczyliśmy w Eucharystii w parafii pw św. Wojciecha. Mimo iż, pogoda nie zawsze sprzyjała czekało na nas wiele atrakcji. Wędrowaliśmy ścieżkami edukacyjnymi w Parku Narodowym do „Dębu Jagiełły”, podziwialiśmy jedyną w Polsce aleje drzew sosnowych których wysokość sięgała ponad 30 m. Podczas wędrówki czekały na nas liczne zadania przyrodnicze do rozwiązania. Na zakończenie posililiśmy się kiełbaskami z ogniska. Podziwialiśmy także piękne krajobrazy podczas spływu kajakowego po rzece Wel z Lidzbarka do Chełst. Spróbowaliśmy również naszych sił taktycznych w paintballu. Mogliśmy przez chwilę poczuć się jak komandosi. Kiedy pogoda sprzyjała to graliśmy w piłkę nożną, siatkówkę plażową oraz kąpaliśmy się i pływaliśmy rowerami wodnymi. Podczas całego pobytu towarzyszył nam dobry humor i optymizm. Dziękujemy Bogu i wszystkim ludziom dobrej woli, że mogliśmy wspólnie spędzić ten wakacyjny czas.

Ks. Dawid Urbaniak