7 października 2017r. o godzinie 7.00, z inicjatywy Wspólnoty Nieustającego Różańca,  grupa 51 osób z naszej parafii i spoza niej, ruszyła do Gdańska – Zaspy, by wziąć udział w wydarzeniu modlitewnym „Różaniec do Granic”. Podczas podróży odprawiliśmy nabożeństwo fatimskie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, poznaliśmy cele i intencje modlitwy na granicy. O godzinie 10.00 dotarliśmy do Kościoła Opatrzności Bożej w Gdańsku. O 10.30 kościół wypełnił się pielgrzymami. Do zebranych ok. 600 osób z Gdańska, Torunia, Kutna, Grudziądza konferencję prowadzającą wygłosił wikariusz parafii, ksiądz Michał. O godzinie 11.00 wzięliśmy udział w Mszy Świętej, a po niej w półgodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie, umocnieni Słowem Bożym, Chlebem Eucharystycznym i pokrzepieni posiłkiem ziemskim, ruszyliśmy na plażę, cel naszej pielgrzymki. O godzinie 14.00 połączyliśmy się z tysiącami Chrześcijan, prosząc Boga, za pośrednictwem Matki Bożej Różańcowej, o nawrócenie, pokój na świecie i umocnienie rodzin. Każdy z nas miał również swoje własne i powierzone intencje. Na plaży panował podniosły nastrój. Byliśmy sobie niesamowicie bliscy i czuliśmy potęgę jedności w Bogu. Nasze serca rozpierała radość, że jesteśmy tu razem, młodzi, starsi i najstarsi, wszystkie dzieci Naszego Boga. Jak okiem sięgnąć, brzeg plaży wypełnili modlący się pielgrzymi, a na horyzoncie płynął statek z modlącymi się na nim pasażerami. Dwugodzinna modlitwa minęła bardzo szybko, aż żal było wracać do autokaru. W powrotnej drodze odprawiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, chwaliliśmy Boga radosnym śpiewem i dzieliliśmy wrażeniami, które na zawsze zostaną w naszych sercach.

Małgorzata Woźniak