OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na inwestycje w naszej parafii.
 2. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 3. Jeszcze tylko przez 3 dni odprawiamy codzienną Drogę Krzyżową.
 4. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy świętowanie najważniejszych dni  w ciągu całego roku liturgicznego.
 5. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w toruńskiej katedrze św. Janów pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego zostanie odprawiona tzw. Msza św. krzyżma. W tym dniu w kościołach parafialnych sprawowana jest tylko jedna uroczysta wieczorna Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Jest to pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej Mszy św., którą odprawimy w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy  i adoracja, która trwać będzie do godz. 24.00. W tych godzinach na modlitwie trwamy z Chrystusem w Jego opuszczeniu w Ogrójcu.
 6. W Wielki Piątek wznawiamy adorację w ciemnicy o godz. 7.00, która trwać będzie do wieczornych ceremonii. Tego dnia w kościołach całego świata nie odprawia się Mszy św. O godz. 15.00 rozpoczniemy odprawianie nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Ofiary, które składać będziemy przy grobie i w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielki Piątek o godz. 21.00 odprawimy w kościele Drogę Krzyżową. W sposób szczególny zapraszamy na nią tych, którzy w tym roku ani razu nie zdążyli być na Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach. O godz. 22.00 rozpoczniemy Adoracje przy śpiewie kanonów z Taize.
 7. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 7.00 do Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie na tę uroczystość świec z okapami.
 8. Poświecenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 16.00 co pół godziny.
 9. Zapraszamy do wspólnego odmawiania modlitwy brewiarzowej w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Godziny zostały podane w programie Wielkiego Tygodnia. Teksty modlitw będą przygotowane dla wszystkich uczestników.
 10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna z procesją wielkanocną o godz. 6.00.  W I święto nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 11. Właściwe przygotowanie do świąt Wielkanocnych powinno zawierać przede wszystkim spowiedź i komunię św. wielkanocną. To jeden z podstawowych obowiązków każdego katolika. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy podczas porannej Mszy św. o godz. 8.00 oraz od godz. 17.00 do 18.00 lub do ostatniego penitenta.  Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli u spowiedzi św. by uczynili to właśnie w te dni. Każdego roku niestety powtarza się sytuacja, że nie jesteśmy w stanie wyspowiadać wszystkich chętnych w czasie Triduum Paschalnego.  W Wielki Czwartek      i Wielki Piątek spowiedź od godz. 16.00 do 17.30, a w Wielką Sobotę od 18.00 do 19.30. Następnie wszyscy księża uczestniczą w wieczornych ceremoniach i nie będzie okazji do spowiedzi św. Dodatkowo w Wielki Piątek spowiedź św. w czasie adoracji przy Grobie Pańskim od godz. 21.00 do 23.00.
 12. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek nieczynne będzie biuro parafialne. W sprawach pilnych można zgłaszać się do plebanii lub do zakrystii przed nabożeństwami.
 13. Ofiary na kwiaty i zakup materiałów służących do wystroju Grobu Pańskiego można składać do czwartku do skarbonek z napisem ofiara na kwiaty /umieszczonych   z przodu i tyłu kościoła/
 14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer tygodnika Niedziela. Do każdego numeru dołączony jest dodatek z przepisami z zakonnej kuchni na Wielkanoc. Dostępny jest także kolejny numer Naszej Wspólnoty.
 15. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Marię Wrzecionkowską, l.74; zam. przy ul. Szczanieckiego. Dobry Jezu a nasz Panie…