OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Serdecznie dziękujemy chórzystom, którzy pod opieką p. Mateusza wiele czasu poświęcili na przygotowanie żłóbka. Dziękujemy również za bezinteresowną pomoc           p. Leonardowi Piaseckiemu. Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.
  4. W wtorek w ostatnim dniu roku o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za kolejny rok połączoną z nabożeństwem przebłagalnym. Pragniemy wspomnieć także wszystkich naszych Parafian zmarłych w tym roku, dlatego zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. Każdej zmarłej osobie zapalimy świeczkę. Można również przynieść własną lampkę i zapalić ją w czasie Mszy św. przed ołtarzem.
  5. We środę przypada Nowy Rok i uroczystość Bogarodzicy NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  6. Trwają wizyty duszpasterskie u naszych parafian. Kolęda to szczególna okazja do bliższego wzajemnego poznania się Parafian i duszpasterzy oraz rozmów na tematy duszpasterskie. Prosimy o przygotowanie na kolędę krzyża, świec, wody święconej /w przypadku jej braku prosimy o poinformowanie kapłana, że wodę trzeba poświęcić/. Dzieci prosimy o przygotowanie zeszytów z religii. Ofiary z kolędy zostaną przeznaczone na realizację parafialnych inwestycji. Plan kolęd zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem.
    • 29.12. NIEDZIELA – Podgórna 63-73; św. Mikołaja; Kordeckiego numery parzyste i nieparzyste; Piaskowa.
    • 30.12. PONIEDZIAŁEK – Wiązowa numery nieparzyste 3 – 21; Wiązowa parzyste         8 – 22
    • 31.12. WTOREK  –  nie kolędujemy
    • 01.01. ŚRODA  –  nie kolędujemy
    • 02.01. CZWARTEK – ul. Kołłątaja numery nieparzyste 1-21
    • 03.01. PIĄTEK  – ul. Kołłątaja numery nieparzyste 23-31
    • 04.01  SOBOTA  –  ul. Kołłątaja numery parzyste 2- 20
    • 05.01  NIEDZIELA  – ul. Kołłątaja 22; Czarlińskiego numery nieparzyste 7-39; Czarlińskiego numery parzyste 16-26.
      W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty o godz. 14.00,  a w niedziele o godz. 14.30. Osoby, które nie mogą przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie a chcą, aby na ich rodzinie spoczęło boże Błogosławieństwo mogą zapisać się na kolędę dodatkową. Kolęda dodatkowa odbędzie się w sobotę 1 lutego. Podczas trwania kolędy biuro parafialne czynne jest tylko w godzinach od 9.00 – 9.30. Popołudniu biuro jest nieczynne.
  7. Pragniemy też poinformować, że figura Matki Bożej z Góry Karmel, która ma stanąć w naszym ogrodzie przypłynie do Polski 24 stycznia. Pod koniec stycznia powinna dotrzeć do naszej parafii.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W związku z kolędami ze spowiedzi św. w ciągu całego tygodnia można korzystać pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św.  W I sobotę miesiąca o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski.
  9. Próba scholi parafialnej odbędzie się w sobotę 4 stycznia o godz. 10.00 w salce. Po próbie o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe.