OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Najświętszej.
  2. W najbliższy czwartek 4 czerwca obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.00, 8.30, 10.00. 11.30, 13.00 i 18.00.W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. Pójdziemy  ulicami: Podgórną, Wiązową, Bartosza Głowackiego, Rejtana, Dekerta, PCK, Podgórna. Czwarty ołtarz zaplanowany został w ogrodach parafialnych. Bezpośrednio po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. w kościele. Tak więc Msza św., którą mieliśmy sprawować o 13.00 może ulec kilku minutowemu przesunięciu. Niech udział w procesji będzie dla nas wszystkich szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie do kościoła dzieci, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała. Przy figurze św. Antoniego zostanie ustawiony koszyk do, którego można będzie wrzucać płatki kwiatków. Panowie, którzy chcieliby włączyć się w niesienie baldachimu podczas procesji, mogą zgłaszać się w zakrystii lub biurze parafialnym.
  3. Procesja Bożego Ciała pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Suskiego rozpocznie się Mszą św.  w katedrze św. Janów o godz. 9.00. Następnie ulicami starówki przejdzie procesja do parafii pw. Św. Jakuba, a nie jak przed laty do parafii Chrystusa Króla. Spowodowane jest to pracami remontowymi na ul. Warszawskiej.
  4. Księża Michalici i toruńskie Oratorium zapraszają 6 czerwca na Dzień Dziecka „Michayland” do parku na Bydgoskim Przedmieściu. Rozpoczęcie Mszą św. w intencji toruńskich dzieci o godz. 9.00 w kościele na Rybakach.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 i o 17.30 .
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela.
  7. W przyszłą niedzielę przeżywamy święto Dziękczynienia. W tym dniu w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej .
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Leszek Michalski, l.77, zam. przy ul. Młodzieżowej; śp. Helena Mechlińska, l. 83, zam. przy ul. PCK; śp. Jan Wiśniewski, l. 50, zam. przy ul. Młodzieżowej; śp. Rozalia Norman, l. 95, zam. przy ul.  ul. Podgórnej; śp. Henryk Kucharski, l.69, zam. przy ul. B. Głowackiego. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00. Dobry Jezu,  a nasz Panie…