OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. W naszej wspólnocie witamy ks. Wojciecha Łapczyńskiego, misjonarza posługującego w Zambii. Po Mszy św. możemy wesprzeć naszą ofiarą wszystkie dzieła, które Ojciec Misjonarz realizuje.
  2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Dziecka. Z tej okazji duszpasterze parafii i rodzice zorganizowali w sobotę 24 maja dla dzieci ze scholki oraz ministrantów atrakcje w Forcie IV min.: podchody, strzelanie z łuku itp. Wszystkim dzieciom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej.
  3. W sobotę 7 czerwca 2014 r. w Parku na Bydgoskim Przedmieściu w godz. 9.00 – 15.00, Oratorium im. bł.  ks. Bronisława Markiewicza działające przy parafii pw. Św. Michała Archanioła, organizuje już XX Jubileuszowy Dzień Dziecka. Podczas festynu można będzie wygrać wiele cennych nagród.
  4. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Święto Dziękczynienia. Ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej przez  najbliższy tydzień możemy składać do skarbonki umieszczonej z tyłu przy wyjściu z kościoła.
  5. Rozpoczął się miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski.
  7. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza przeznaczona na realizację inwestycji parafialnych. Wykonaliśmy kapliczkę dla Figury Matki Bożej, rozpoczęliśmy wykonywanie granitowych schodów oraz pracujemy nad monitoringiem ogrodu. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel w imiennych kopertach na kolektę oraz  wpłacane na konto parafialne. Imiona  i nazwiska wszystkich ofiarodawców wpisywane są do Złotej Księgi. W najbliższym czasie rozpoczniemy wysyłanie kolejnych podziękowań. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.
  8. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek na pomoc ofiarom powodzi na Bałkanach.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela.
  10. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Maria Nastrożna, l. 74, zam. przy ul. PCK. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…