1. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na inwestycje parafialne. W przygotowaniu jest dokumentacja, która pozwoli rozpocząć prace związane z Ogrodami Maryi. Zakupiliśmmy też banery eucharystyczne, które posłużą jako dekoracja ołtarzy na Boże Ciało. W najbliższych dniach oddamy do renowacji krzyż misyjny.

2. Jutro  przypada 13 dzień maja. Rozpoczynamy procesje fatimskie. O godz. 18.00 odprawimy w kościele Mszę św. Następnie odmawiając różaniec  w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej – umieszczoną na specjalnie wykonanym nosidełku – wyruszymy ulicami: Podgórna, Wiązowa, Lelewela, Ogrodowa, Podgórna – powrót do kościoła i zakończenie procesji.

3. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.30. W niedzielę nabożeństwo majowe  o godz. 17.30.

4. W  najbliższą sobotę 18 maja będziemy przeżywali uroczystość I Komunii św. O godz. 9.00 do sakramentu I Komunii św. przystąpią dzieci klasy 2 A i D a o godz. 11.00 dzieci klasy 2B i C, ze szkoły  Baterfly oraz spoza szkoły nr 24.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów w Fatimie i Lourdes od 9 października. Zapisy i informacje w biurze parafialnym.

6. Już po raz XIII młodzież z całej Polski spotka się na Polach Lednickich. Spotkanie odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Nasza parafia organizuje wyjazd do Lednicy. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym

7. W środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy do salki parafialnej przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych w celu omówienia przygotowań do procesji Bożego Ciała.

8. Nowo otwarte Liceum Franciszkańskie na Podgórzu zaprasza wszystkich, którzy chcą łączyć radość indywidualnego rozwoju i zdobywania wiedzy z umocnieniem wiary. Informacje na plakacie przed kościołem.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę.

10. Z naszej parafii odszedł do wieczności śp.  Marek Przybyszewski zam., przy ul. Lelewela. Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…..