1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończymy okres wielkanocny.

2. Wczoraj w naszej parafii przeżywaliśmy  I Komunię św. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej  uroczystości, szczególnie rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu kościoła na to wydarzenie.

3. W przyszłą niedzielę na godz. 11.30 zapraszamy dzieci, które rok temu przeżywały uroczystość I Komunii św.

4. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. W tym dniu odprawimy dodatkową mszę św. O godz. 16.30.

5. Przeżywamy biały tydzień. W związku z tym dzieci, które przyjęły I Komunię św. wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo majowe i Mszę św. od poniedziałku do piątku na godz. 17.30.

6. Trwa miesiąc maj nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.30.

7. Klub Seniora zaprasza w przyszłą  sobotę  do zwiedzania Ogrodu Zoobotanicznego w jego majowej odsłonie. Koszt 4. 50 zł. Spotkanie przed kościołem o godz. 14.30.

8. Tego roku pragniemy zorganizować ulicami naszej parafii procesję Bożego Ciała. W czwartek 30 maja o godz. 11.30 odprawimy Mszę św. a po niej przejdziemy procesyjnie do czterech ołtarzy. Planowana trasa procesji to ulice Podgórna, Wiązowa, B. Głowackiego, Dekerta, PCK, Podgórna. Czwartą stację  i zakończenie procesji planujemy w naszych ogrodach. Tutaj też po zakończeniu procesji ok. godz. 13.30 odprawimy Mszę św. w plenerze. Zachęcamy też dzieci do sypania kwiatków. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłym tygodniu. Prosimy też o przynoszenie płatków kwiatów. Od poniedziałku przyszłego tygodnia ustawimy przed figurą św. Antoniego specjalny kosz do, którego można będzie wrzucać płatki kwiatków.

9. Zapraszamy na próbę chóru w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy św. do salki parafialnej.

10. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii siostrę Judytę misjonarkę w Zambii, która opowiadać będzie nam o pracy misyjnej w tym kraju. Po Mszy św. przed kościołem będzie można złożyć swój dar na misje.

12. Zapraszamy na pielgrzymki:

• do Sanktuariów w Fatimie i Lourdes od 9 października. Zapisy i informacje w biurze parafialnym.
  1. Już po raz XIII młodzież z całej Polski spotka się na Polach Lednickich. Spotkanie odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Nasza parafia organizuje wyjazd do Lednicy. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę.