Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
    na niedzielnej Eucharystii.
  2. Przeżywamy dzisiaj rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu. Pamiętajmy w modlitwie w intencji Ks. bp. Andrzeja Suskiego.
  3. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia Bożego. Z tej racji po Mszach św. w kościołach naszej Diecezji przeprowadzamy zbiórkę do puszek na parafialne i diecezjalne cele charytatywne. Św. Faustyna mówiła, że jednym z uczynków miłosierdzia jest jałmużna składana dla najuboższych. Dzisiaj wielu jest tych, którzy potrzebują pomocy, a nasza najdrobniejsza ofiara może przyczynić się do poprawy ich bytu.
  4. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach przypadają uroczystości odpustowe. Suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 15.00.
  5. We wtorek 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu przeżywamy doroczny odpust. Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. kan. Marian Talaśka, pochodzący z Torunia, a obecnie posługujący w Niemczech. Niech nasza obecność na Mszy św. będzie wyrazem miłości do Matki Najświętszej oraz wdzięcznością za wszelkie łaski, którymi nas obdarza. Zgodnie z tradycją dzień po odpuście parafialnym, a więc we środę udamy się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Bielanach. Wymarsz  z kościoła o godz. 16.30.
  6. Wspólnota Nieustającego Różańca w przeddzień odpustu parafialnego
    w poniedziałek 6 października zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego odmówienia wszystkich części różańca św. Odmawianie I części rozpoczniemy się o godz. 17.15, a pozostałe części odmówione zostaną po Mszy św. wieczornej. Modlić się będziemy w intencjach Ojca Świętego, kapłanów, parafii i intencjach osobistych.
  7. W poniedziałek na 16.00 zapraszamy do kościoła na spotkanie i katechezę kandydatów do Sakramentu Bierzmowania
  8. We środę o godz. 16.00 odprawimy Mszę św. w intencji osób korzystających
    z pomocy charytatywnej w naszej parafii oraz ofiarodawców.
  9. W czwartek po wieczornej Mszy św. do salki parafialnej zapraszamy studentów na pierwsze po wakacjach spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego.
  10. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.30.
  11. W przyszła niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00 dzieci oraz rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
  12. W przyszłą niedzielę 12 października przeżywamy XIV Dzień Papieski pod hasłem „Świętymi bądźcie”. W tym dniu budujemy żywy pomnik Jana Pawła II, zbierając ofiary do puszek przeznaczone na pomoc w nauce dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  13. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Ofiary przeznaczamy na inwestycje parafialne. Nasz projekt zieleni i alejek w ogrodzie został zaakceptowany przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Złożyliśmy wniosek do Wydziału Architektury Urzędu Miasta Torunia o wydanie pozwolenia na rozpoczęcie prac. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie robocze w sprawie dalszej realizacji projektu. W ostatnim czasie wyłożyliśmy chodnik granitowy prowadzący do ogrodu od strony ul. Podgórnej, wstawiliśmy drugi konfesjonał. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na kolektę, wpłacane w imiennych kopertach i na konto parafialne. Bóg zapłać.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.