1. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywmy pod hasłem: „Kościół naszym domem”. Niech to wezwanie uświadamia nam, że jesteśmy jedną rodziną i tworzona przez nas wspólnota Kościoła jest naszym domem.
  2. Również dziś rozpoczyna się adwent, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia a zarazem na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię. Msze Święte roratnie sprawować będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. Na te Mszę św. przyjmujemy także intencje mszalne. Zachęcamy dzieci, aby przynosiły ze sobą lampiony.
  3. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. dziś na godz. 15.00, a po niej na spotkanie formacyjne do salki parafialnej.
  4. W środę przypada święto św. Andrzeja Apostoła. W sposób szczególny polecamy modlitwie Księdza Biskupa Andrzeja, prosząc dla niego o potrzebne łaski.
  5. W piątek na wieczorną Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które w bieżącym roku obchodzą swój jubileusz 10-lecia małżeństwa. Podczas tej Mszy św. jubilaci będą mogli odnowić przysięgę małżeńską. Do udziału w tej Mszy św. zachęcamy także rodziny jubilatów.
  6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00, a dla dorosłych od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych. W pierwszą sobotę miesiąca odmówimy różaniec fatimski o godz. 7.15, odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną. Nowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
  7. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać do puszek na pomoc dla Kościołów na Ukrainie. Dlatego zwracamy się z prośbą o materialne wsparcie tej akcji. Już dziś składamy serdeczne podziękowania.
  8. Osoby, które w kwietniu pragną uczestniczyć w pielgrzymce do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w salce parafialnej. Na spotkaniu będzie obecny przewodnik pielgrzymki ks. dr Dariusz Iwański. W tym dniu będzie można wpłacić II ratę w wysokości 500 zł.
  9. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę”, „List” oraz inne czasopisma religijne. ą także do nabycia wigilijne świece Caritas w cenie: małe 5 zł, duże 12 zł.
  10. Intencje papieskie na miesiąc grudzień: „Aby wszystkie ludy ziemi, poznając się wzajemnie i szanując, wzrastały w zgodzie i pokoju”.