Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Adwentu

 1. Roraty odprawiamy codziennie o g. 7.oo – do piątku włącznie.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarowaną w ubiegłą niedzielę żywność i pieniądze. Pozwoliło to na przygotowanie przez członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i rozdanie 60 paczek świątecznych dla dzieci i ubogich rodzin naszej parafii.
 3. W piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ewentualne dodatkowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Następne odwiedziny będą dopiero w 1. sobotę lutego.
 4. Dodatkowa okazja skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed świętami będzie w czwartek i w piątek od g. 16.oo do 18.oo. Przypominamy, że w dni powszednie spowiedzi świętej słuchamy pół godziny przed każdą Mszą św., a w niedzielę przed Mszami o g. 7.oo, 8.3o, 9.45 i 18.oo. W Wigilię w godzinach popołudniowych nie spowiadamy!
 5. W sobotę wigilia Narodzenia Pańskiego – dzień szczególny dla wszystkich chrześcijan, czas spotkań w gronie rodzinnym, łamania się opłatkiem, czas pokoju i miłości, życzeń błogosławieństwa Bożej Dzieciny.
 6. Zapraszamy na Pasterki, które odprawimy o g. 22.oo i o północy.
 7. W dwóch dniach Uroczystości Bożego Narodzenia Msze święte będziemy sprawować według porządku niedzielnego, jedynie w pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy o g. 7.oo!
 8. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
 9. W opłatki wigilijne można się zaopatrywać w zakrystii u pana kościelnego.
 10. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne, a także kartki świąteczne.
 11. Papieska intencja modlitewna na grudzień:
  Aby upowszechniło się pełne zrozumienia godności mężczyzny i kobiety, jaką Stwórca obdarzył człowieka.