1. Podczas zeszłotygodniowej zbiórki na obiady dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin naszej parafii, a uczących się w Zespole Szkół nr 24 zebraliśmy 5330,68 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na paczki świąteczne dla ubogich rodzin naszej parafii. Pieniądze będzie można złożyć do puszki przy figurze św. Antoniego a dary żywnościowe do kosza umieszczonego pod figurą.
  3. Dziś Mszą o godz. 9.45 rozpoczynamy rekolekcje dla gimnazjalistów a o godz. 11.00 dla szkoły podstawowej z Zespołu Szkół nr 24. Przypominamy rodzicom o obowiązku uczestnictwa dzieci w rekolekcjach.
  4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. W piątki Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30 a dla młodzieży o 19.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: w pierwszy czwartek miesiąca modlić się będziemy o liczne i dobre powołania do kapłańska i zakonu oraz o błogosławieństwo Boże dla już powołanych. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi tylko od godz. 17.00 gdyż dzieci swoją spowiedź mają we wtorek w czasie rekolekcji! Po wieczornej Mszy św. katecheza dla dorosłych.
  6. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do małżeństwa i rodziny. Dla klas drugich ponadgimnazjalnych w czwartek o godz. 19.00, dla klas pierwszych zaś w piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
  7. W Niedzielę Palmową tj. 16 marca na bydgoskim Fordonie zostanie już po raz ósmy wystawione Misterium Męki Pańskiej. Z tej okazji organizujemy pielgrzymkę parafialną. Koszt wyjazdy wynosi 10 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  8. W dniach 22-25 maja pod patronatem Klubu Seniora organizujemy pielgrzymkę do Wilna i Trok. Przyjmujemy już zapisy. Koszt całkowity około 450 zł. Zaliczka 150 zł. Zgłoszenia w zakrystii.
  9. Przed kościołem wyłożone są ulotki opisujące sposób przekazania 1% podatku na rzecz Toruńskiej Caritas. Zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z tego prawa.
  10. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę”, „Zwiastun Różańcowy” w cenie 50 gr. i inne czasopisma religijne, a także nowy numer „Naszej wspólnoty”.
  11. Intencje papieskie na miesiąc marzec: „Aby wszyscy zrozumieli, jak ważne jest przebaczenie i pojednanie między ludźmi i narodami, a Kościół swym świadectwem głosił miłość Chrystusa, który jest źródłem nowej ludzkości”.