Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok) – 1.01.2006

1. W czwartek zmarł ks. Władysław Dembek. Przez wiele lat posługiwał w naszej parafii, za co pragniemy okazać mu modlitewną wdzięczność. Wprowadzenie do kościoła trumny z ciałem nastąpi w poniedziałek o g. 9.oo. O g. 9.3o i 10.3o zostaną odprawione Msze święte za zmarłego Kapłana. Między Mszami będziemy odmawiali modlitwę różańcową. O g. 12.oo będzie Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Zachęcamy parafian do trwania na modlitwie za śp. ks. Władysława i wzięcia udziału w jego pogrzebie.
  2. Dziś obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Pokoju.
  3. Również dziś przed kościołem jest przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia, którego celem jest niesienie pomocy samotnym matkom i rodzinom wielodzietnym. Polecamy je ofiarności Parafian.
  4. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji ludowej zwaną świętem Trzech Króli. Msze święte odprawimy o g. 8.oo, 10.oo, 16.3o i 18.oo. Uroczystość ta zobowiązuje do uczestniczenia we Mszy św. Kolekta zbierana tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby misji katolickich w świecie. Podczas Mszy świętych nastąpi też poświęcenie kredy i kadzidła. Jest to jednocześnie 1.piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W 1. czwartek będziemy się modlili o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. W 1. sobotę zapraszamy do kościoła o g. 7.15 na wspólną modlitwę różańcową i rozmyślanie – zgodnie z prośbą Maryi w Fatimie. Szczegóły są podane w gablocie.
  6. Członków Róż Różańcowych zapraszamy w sobotę na Mszę św. o g. 8.oo, a po niej na spotkanie opłatkowe w salce.
  7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach przy Żłóbku na Rynku Staromiejskim, które odbywają się codziennie do Uroczystości Objawienia Pańskiego o g. 15.oo. Nasi parafianie są zaproszeni szczególnie 5 stycznia.
  8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Chrztu Pańskiego. Dla nas wierzących jest to okazja do wzbudzenia w sobie świadomości przyjętego sakramenty chrztu świętego.
  9. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  10. Jutro rozpoczniemy wizyty duszpasterskie, zwane kolędą. Prosimy o życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, przygotowanie krzyża, świec, kropidła i wody święconej (można ją czerpać z pojemnika postawionego przy figurze św. Antoniego), a dzieci i młodzież szkolną o przygotowanie zeszytów z religii. W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.oo, w soboty – o 15.oo, zaś w niedziele – o 14.15.
    PLAN KOLĘD:
    [list=i]

11. 2 I (poniedziałek) – Kołłątaja 1-27
  12. 3 I (wtorek) – Kołłątaja 29-31E i 2-18B
  13. 4 I (środa) – Kołłątaja 20 i 22 oraz Czarlińskiego
  14. 5 I (czwartek) – Młodzieżowa 19-25 (wieżowiec), Młodzieżowa niskie budownictwo i Rejtana
  15. 6 I (Objawienie Pańskie) – nie kolędujemy!
  16. 7 I (sobota) – Młodzieżowa 22/24 (wieżowiec) i Podgórna numery parzyste
  17. 8 I (niedziela) – Podgórna numery nieparzyste i Zamknięta oraz Piaskowa
  • Papieska intencja modlitewna na styczeń:
    Aby dążenie chrześcijan do pełnej jedności przyczyniało się do pojednania i pokoju między wszystkimi narodami świata.[/list]