1. Obchodzimy dziś uroczystość Trójcy Najświętszej. Zakończył się czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Wszystkim, którzy nie dopełnili tego obowiązku przypominamy, że jest to poważne naruszenie porządku moralnego i zaniedbanie przykazania kościelnego.
       Także dziś przed kościołem jest przeprowadzana zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

2. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Procesja pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Suskiego wyruszy z katedry po Mszy św. o g. 9.oo i przejdzie do kościoła Chrystusa Króla.
       W naszym kościele Msze święte o g. 7.oo, 8.3o, 12.oo, 13.oo, 15.oo i 18.oo. Przypominamy, że obecność na Mszy św. jest w tym dniu obowiązkiem katolika!

3. W liturgii w poniedziałek będziemy wspominali bł. Antoniego Juliana Nowowiejskiego, biskupa i Towarzyszy, męczenników; we wtorek – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; w środę – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w sobotę – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy codziennie w łączności z półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św. Serdecznie zapraszamy!
  5. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  6. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę”, „Naszą Wspólnotę” i inne czasopisma religijne.
  7. Papieska intencja modlitewna na czerwiec:
    „Aby rodziny chrześcijańskie przyjmowały z miłością każde przychodzące na świat dziecko i otaczały miłością chorych i starców, którzy potrzebują opieki i pomocy”.

Diecezjalne Studium Organistowskie im. G.G. Gorczyckiego w Toruniu
ogłasza nabór na rok szkolny 2006/2007.Kandydaci w dniu inauguracji winni przedstawić następujące dokumenty:
podanie, opinia Księdza Proboszcza, świadectwo maturalne – jeżeli nie ma, to ostatnio uzyskane świadectwo szkolne, ewentualny dyplom lub świadectwo szkoły muzycznej, zdjęcia (3 szt.) oraz wpłacić 50 zł. Powyższe dokumenty można przesyłać na adres:Diecezjalne Studium Organistowskie
Kuria Diecezjalna Toruńska
ul. Łazienna 18
87-100 TORUŃDodatkowe informacje można uzyskać na stronie:www.studiumorganistowskie.diecezja.torun.plbądź tel.:0 603 943 694 lub 056 622 10 43