1. Obchodzimy dziś uroczystość Trójcy Najświętszej. W tym dniu kończy się czas spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Tych, którzy nie skorzystali w tym czasie z sakramentu spowiedzi, zachęcamy, aby uczynili to w najbliższym czasie.
  2. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w łączności z wieczorną adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
  3. Serdecznie zapraszamy na dzisiejszy „Marsz dla Życia i Rodziny”. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, a po później przemarsz ulicami starego miasta.
  4. Wszystkich, którzy w kwietniu uczestniczyli w pielgrzymce parafialnej do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w przyszłą niedzielę na godz. 15.00 do salki parafialnej.
  5. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i krwi Chrystusa (tzw. Boże Ciało). Procesja pod przewodnictwem Ks. Biskupa wyruszy z katedry po Mszy Świętej o godz. 9.00 i przejdzie do kościoła pw. Chrystusa Króla. Służba liturgiczna, dziewczynki sypiące kwiaty, poczty sztandarowe i dzieci pierwszokomunijne ustawiają się przy wejściu do katedry. W naszym kościele Msze święte będziemy sprawować jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy o godz. 9.45 i 11.00. Przypominamy, że obecność na Mszy świętej w tym dniu jest obowiązkiem katolika!
  6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii pragnie przeprowadzić półkolonie dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Planujemy zaopiekować się 20 dzieci, gdzie koszt jednego uczestnika będzie wynosił około 190 zł. Dlatego zwracamy się do wszystkich dobrego serca z prośbą o pomoc finansową. Ofiary można składać w zakrystii lub na parafialnym koncie bankowym z dopiskiem „półkolonie”. Numer konta podany jest w Naszej Wspólnocie. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
  7. Uczniów z klas I i II gimnazjum, którzy nie ukończyli przygotowania do bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.
  8. Informujemy, że nasz parafianin Paweł Murawski otrzyma święcenia diakonatu w przyszłą niedzielę 10 czerwca. Msza św. będzie odprawiona o godz. 15.30 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy na Mszę św., a także zachęcamy do modlitwy w intencji przyjmujących święcenia.
  9. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Górki Klasztornej prosimy o uzupełnienie brakujących danych oraz o wpłatę pieniędzy. Wyjazd pielgrzymki o godz. 7.30 sprzed kościoła.
  10. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na kolonie i obozy językowe połączone z kursem tańca, fotografii, zajęciami turystycznymi. Więcej informacji w gablocie.
  11. Serdecznie zapraszamy młodzież na organizowany wyjazd nad jezioro do Osieka w Borach Tucholskich, który połączony jest z pływanie na kajaku i desce windsurfingowej. Odbędzie się on w dniach 16 – 22 sierpnia, koszt 450 zł. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Mariusza Wojnowskiego. Serdecznie zapraszamy.
  12. Przypominamy, że od 24 czerwca do końca sierpnia w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 i 15.00. W miesiącu sierpniu jest nieczynne biuro małżeńskie i poradnictwo rodzinne. W czasie wakacji sakramentu chrztu św. udzielamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 12.00.
  13. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” oraz inne czasopisma religijne. Są także do kupienia kalendarze „Najpiękniejsze Polskie Madonny” na rok 2013. W tym kalendarzu opisany jest także nasz kościół i figura Matki Bożej Zwycięskiej. Cena kalendarza 5 zł.