1. W dzisiejszą niedzielę zbieramy do puszek na obiady dla dzieci z biednych rodzin naszej parafii, uczących się w Zespole Szkół nr 24. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Klasy I ponadgimnazjalne zapraszamy na spotkanie przygotowujące do życia w małżeństwie i rodzinie we wtorek o godz. 19.00, natomiast klasy II ponadgimnazjalne w piątek o godz. 18.30.
  3. W poniedziałek i wtorek po Mszy św. porannej aż do wieczornej trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu jako przygotowanie do Wielkiego Postu i jednocześnie zadośćuczynienie za nasze zaniedbania i grzechy. Serdecznie prosimy, aby każdy znalazł choćby chwilę na osobistą modlitwę.
  4. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte z posypaniem popiołem w tym dniu o godzinie 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post jakościowy i ilościowy (czyli jeden posiłek do syta oraz powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i alkoholu). Więcej informacji można uzyskać w „Naszej Wspólnocie”.
  5. Środa Popielcowa rozpoczyna kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, a także Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o tych intencjach w naszych modlitwach indywidualnych.
  6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiać będziemy w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30, a dla młodzieży – o 19.00, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach – będąc w stanie łaski uświęcającej – można uzyskać odpust zupełny.
  7. Wszystkich chętnych na spotkanie Klubu Seniora zapraszamy w sobotę na godz. 15.30.
  8. Z inicjatywy Klubu Seniora jest organizowana pielgrzymka do najpiękniejszych sanktuariów maryjnych we Francji (Paryż, Lourdes, La Salatte). Termin pielgrzymki 29.05 – 6.06, koszt 1900 zł + 40 euro. Zapisy i przedpłatę w wysokości 800 zł. przyjmujemy w zakrystii. Więcej informacji można uzyskać w gablocie.
  9. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” oraz inne czasopisma religijne.
  10. Caritas parafialna kolejny raz zwraca się o pomoc do ludzi dobrej woli. W sposób szczególny poszukujemy lodówki, pralki, wersalki oraz mebli pokojowych. Chętnie przyjmiemy każdą inną pomoc i wsparcie. Kontaktować się można telefonicznie 0506 913 671. Z góry serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i serce.