1. W poniedziałek i wtorek po Mszy św. porannej do wieczornej trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu jako przygotowanie do Wielkiego Postu i jednocześnie zadośćuczynienie za nasze zaniedbania i grzechy. Serdecznie prosimy, aby każdy znalazł choćby chwilę na osobistą modlitwę.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Stefana Frelichowskiego. W tym dniu pamiętajmy szczególnie o klerykach naszego Seminarium, którym on patronuje.
  3. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte z posypaniem popiołem w tym dniu o godzinie 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post jakościowy i ilościowy (czyli jednego posiłku do syta oraz powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i alkoholu).
  4. Środa Popielcowa rozpoczyna kwartalne dni modlitw o ducha pokuty a także Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o tych intencjach w naszych modlitwach indywidualnych.
  5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiać będziemy w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o g. 16.30, dla dorosłych o 17.30, a dla młodzieży – o 19.00, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o g. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach – będąc w stanie łaski uświęcającej – można uzyskać odpust zupełny.
  6. Klub Seniora organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Wyjazd 17-22. 05. Koszt 700zł. Zapisy w zakrystii. Przedpłata w kwocie 300 zł do 10 marca!
  7. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę” i inne czasopisma religijne, a także nowy numer „Naszej wspólnoty”.