1. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Dlatego jutro i we wtorek po zakończeniu Mszy św. porannej aż do godz. 18.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu jako przygotowanie i zadośćuczynienie za nasze zaniedbania i grzechy. Serdecznie prosimy, aby każdy znalazł choćby chwilę na osobistą modlitwę przed Chrystusem eucharystycznym.
  2. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte z posypaniem popiołem w tym dniu o godzinie 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post jakościowy i ilościowy (czyli jeden posiłek do syta, dwa razy można się nieco posilić, a także powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i alkoholu). Zachęcamy do skorzystania w tym dniu z sakramentu spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiać będziemy w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30, a dla młodzieży – o 19.00, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach – będąc w stanie łaski uświęcającej – można uzyskać odpust zupełny.
  4. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00, a następnie na spotkanie formacyjne.
  5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na obiady dla dzieci z biednych rodzin naszej parafii, które uczą się w Zespole Szkół nr 24. Polecamy ją Waszej ofiarności.
  6. Próba chóru do końca bieżącego miesiąca została odwołana.
  7. Informujemy, że w środę 22 lutego biuro małżeńskie będzie wyjątkowo nieczynne.
  8. Pielgrzymów udających się w kwietniu na pielgrzymkę do Ziemi Świętej prosimy o uregulowanie kosztów pielgrzymki do 26 lutego. Jeszcze raz informujemy, że całkowity koszt w PLN wynosi 2150 zł.
  9. Przed kościołem można nabyć numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę”, miesięcznik „List” oraz inne czasopisma religijne.