1. We wtorek po wieczornej Mszy św. w salce odbędzie się spotkanie Parafialnego Koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  2. Jak już informowaliśmy, ks. Mirosław Kaźmierski został z dniem 23 VI mianowany przez Księdza Biskupa proboszczem Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Linowie k/ Radzynia Chełmińskiego. Oficjalne, liturgiczne pożegnanie ks. Mirosława nastąpi podczas Mszy św. o g. 18.oo w środę 20 VI.
  3. W czwartek o g. 16.3o odprawimy Mszę św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli!
  4. W następną niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jan Chrzciciela. Jest to jednocześnie dzień patrona naszego miasta i toruńskiej katedry.
  5. W przyszłą niedzielę ksiądz neoprezbiter Grzegorz Koczot odprawi w naszym kościele o g. 13.oo Mszę św. sekundycyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Zachęcamy do udziału w tej szczególnej liturgii.
  6. Również w przyszłą niedzielę o g. 15.oo odprawimy Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych. Wszystkich czcicieli MB Różańcowej serdecznie zapraszamy!
  7. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy codziennie w łączności z półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św. Serdecznie zapraszamy!
  8. Zbliżają się miesiące wakacyjne, w czasie których w parafii posługiwać będzie mniejsza liczba księży, a w niedziele w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o g. 13.oo i 15.oo. Stąd prosimy o wcześniejsze rezerwowanie intencji mszalnych, zwłaszcza tych, które są związane z rocznicami i jubileuszami.
    Ksiądz Mariusz prosi też, aby sprawy związane z planowanym przyjęciem sakramentu małżeństwa w miesiącach wakacyjnych oraz we wrześniu zgłosić lub uzupełnić do końca czerwca. Dyżury w biurze w domu parafialnym we wtorki o g. 18.3o.

9. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę” i inne czasopisma religijne. Tam też można kupić książkę wydaną z okazji jubileuszu 100-lecia naszego kościoła w cenie 15 zł i pocztówki przedstawiające nasz kościół po 1 zł. Natomiast „Nasza Wspólnota” jest wyłożona pod chórem i z przodu kościoła.
  10. Papieska intencja modlitewna na czerwiec:
    „Aby Pan strzegł marynarzy i wszystkich związanych z morzem”.