1. Dziś w katedrze o g. 15.3o ksiądz biskup Jozef Szamocki udzieli święceń diakonatu. Natomiast w sobotę o g. 10.oo w katedrze ksiądz biskup Andrzej Suski udzieli sakramentu kapłaństwa diakonom naszego seminarium. Wśród kandydatów do święceń jest także diakon Sławomir Tykarski, który u nas odbywał praktykę duszpasterską. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w liturgii święceń oraz prosimy o modlitwę w intencji kandydatów, którzy dziś rozpoczynają swoje zamknięte rekolekcje przed święceniami prezbiteratu.
  2. We wtorek w Polsce obchodzony będzie Dzień Uchodźcy.
  3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy codziennie w łączności z półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św.
       W piątek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest To jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

4. Również w piątek o g. 16.3o odprawimy Mszę św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli!
  5. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia św. Jan Chrzciciela. Jest to jednocześnie dzień patrona naszego miasta i toruńskiej katedry. Z tej okazji ks. biskup Andrzej Suski odprawi w katedrze o g. 18.oo uroczystą Mszę św. w intencji mieszkańców Torunia, na którą zapraszamy także naszych Parafian.
  6. W przyszłą niedzielę o g. 13.oo odprawimy Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych. Wszystkich czcicieli MB Różańcowej serdecznie zapraszamy!
  7. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  8. Zbliżają się miesiące wakacyjne, w czasie których w parafii posługiwać będzie mniejsza liczba księży, a w niedziele w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o g. 13.oo i 15.oo. Stąd prosimy o wcześniejsze rezerwowanie intencji mszalnych, zwłaszcza tych, które są związane z rocznicami i jubileuszami.
       Ksiądz Mariusz prosi też, aby sprawy związane z planowanym przyjęciem sakramentu małżeństwa w miesiącach wakacyjnych oraz we wrześniu zgłosić do końca czerwca. Dyżury w biurze w domu parafialnym we wtorki o g. 16.3o.

9. Papieska intencja modlitewna na czerwiec:
    „Aby rodziny chrześcijańskie przyjmowały z miłością każde przychodzące na świat dziecko i otaczały miłością chorych i starców, którzy potrzebują opieki i pomocy”.