1. Dzisiejsza niedziela w niektórych kościołach obchodzona jest jako Niedziela Opatrzności Bożej.
  2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. odbędzie się pierwsza powakacyjna próbę chóru. Ks. Wojciech zaprasza serdecznie również inne osoby, które chciałyby śpiewać w chórze.
  3. Całą wspólnotę oazową zapraszamy na spotkanie w czwartek o g.19.00.
  4. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na pierwsze spotkanie, które się odbędzie w salce w domu parafialnym w sobotę o g. 10.00.
  5. W sobotę i niedzielę odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę.
  6. W czwartek będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  7. Trwa malowanie wnętrza kościoła i prace renowacyjne na zewnątrz. Przepraszamy za utrudnienia, ale jednocześnie wyrażamy radość, że świątynia nam pięknieje…
  8. 1 września praktykę duszpasterską w naszej parafii rozpoczął diakon Grzegorz Koczot. Witając księdza diakona życzymy mu dobrego przygotowania do posługi kapłańskiej.
  9. Wróciliśmy do zwykłego niedzielnego porządku Mszy świętych. Zostają przywrócone Msze o g. 13.00 i 15.00. W parafii posługuje obecnie siedmiu księży. Jest więc możliwość odprawienia większej liczby intencji mszalnych. Przypominamy zarazem o potwierdzaniu ich rezerwacji.
  10. W domu parafialnym przy ul. Podgórnej 73A wznowiło swą działalność Poradnictwo Rodzinne – w czwartki w godz. 17.00 – 18.00. Na prośbę zainteresowanych ulega zmianie godzina urzędowania Biura Małżeńskiego! Będzie ono czynne we wtorki 18.30- 19.30. Przypominamy, że sprawy związane z zawarciem sakramentu małżeństwa należy załatwiać 3 miesiące przed planowanym terminem ślubu.
  11. Sakramentu chrztu świętego będziemy udzielali w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o g. 15.00.
  12. Informujemy, że uroczystość I Komunii świętej została przesunięta wyjątkowo na d r u g ą sobotę maja! Zmiana spowodowana jest obchodami stulecia naszego kościoła.
  13. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.
  14. Przypominamy, że codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy wiernych i poszczególne wspólnoty kościelne do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  15. W przyszłą niedzielę kolekta zbierana będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, a przed kościołem będzie przeprowadzana zbiórka pieniędzy do puszek na KUL.
  16. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę”, „Naszą Wspólnotę” inne czasopisma religijne.
  17. Papieska intencja modlitewna na wrzesień:
    „Aby wszyscy, którzy korzystają ze środków masowego przekazu,
    czynili to w sposób świadomy i odpowiedzialny ”
    .