1. Rozpoczyna się miesiąc październik, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Bożej przez modlitwę różańcową. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 a dla dorosłych codziennie o 17.30. Zapraszamy.
  2. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza dziś na Mszę św. o godzinie 15-ej. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
  3. Dziś przed kościołem Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadza zbiórkę do puszki na obiady dla ubogich dzieci naszej parafii z Zespołu Szkół nr 24. Polecamy tą kwestę waszej ofiarności.
  4. Dziś o godz. 19.00 w parafii Miłosierdzia Bożego odbędzie się konferencja z cyklu „Spotkania z Biblią”. Szczegóły na plakacie.
  5. W nadchodzącym tygodniu ks. Proboszcz pragnie się spotkać w plebanii po wieczornej Mszy świętej z następującymi grupami:
    • wtorek – Rada Parafialna i Akcja Katolicka
    • środa – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
    • czwartek – Grupa Miłosierdzia Bożego i Caritas parafialna
    • piątek – katecheci uczący w szkołach na terenie naszej parafii
  6. W poniedziałek po Mszy wieczornej próba chóru parafialnego w salce. Zapraszamy nowych członków.
  7. We wtorek spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego. Zapraszamy chętnych studentów na godz. 19.00 do salki parafialnej.
  8. I czwartek miesiąca – modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  9. I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. dla dzieci od 16.00, dla dorosłych od 17.00
  10. I sobota miesiąca – Różaniec Fatimski 7.15 w kościele, odwiedziny chorych z posługą od 9.00.
  11. W piątek o 9.00 uroczysta Msza św. z okazji 50-lecia Zespołu Szkół nr 24! Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
  12. W piątek zbiórka ministrantów i kandydatów na ministranta po wieczornej Mszy św. w kościele.
  13. Klub seniora zaprasza na spotkanie w sobotę na 15.30. Temat „Zwyczajny święty”.
  14. 7 października przypada nasz ODPUST PARAFIALNY. Suma odpustowa o godz. 18.00! Będzie jej przewodniczył i kazanie wygłosi ks. kanonik Wojciech Miszewski
  15. 8 października – pielgrzymka na Bielany do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  16. 20 października – autokarowa pielgrzymka do Lichenia. Koszt 30 zł. Zapisy w biurze.
  17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w Niedzieli m. in.: Pasztety przed Rokiem Wiary – 11 października w Kościele zostanie ogłoszony Rok Wiary. Kościół przygotowuje się do tego szczególnego wydarzenia. I w tym właśnie czasie uaktywniają się ludzie, którzy chcą przyłożyć Kościołowi, osłabić jego wizerunek w oczach wiernych, ośmieszyć księży i podważyć ich autorytet.
  18. Wydawanie parafialnego biuletynu zostanie wznowione. Będzie miał on nową szatę graficzną. Tworzy się też nowa strona internetowa parafii.
  19. Przed kościołem można nabyć płytę z filmem o nawiedzeniu naszej parafii przez Matkę Bożą w cenie 15 zł.