1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Sługa miłosierdzia”. Z tej okazji przed kościołem odbywa się zbiórka pieniędzy do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli stypendia umożliwiające dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin w zdobyciu wykształcenia. Natomiast kolekta zbierana podczas Mszy świętych jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  2. Oddział Rejonowy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Toruniu zaprasza na spotkanie otwarte pt. Toruń moje miasto – nasi kandydaci do samorządu. Odbędzie się ono we wtorek o g. 18.oo w Centrum Dialogu Społecznego im. Jana Pawła II przy ul. Łaziennej 22.
  3. W czwartek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw w intencji Służby Zdrowia.
  4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszamy na katechezę sakramentalną, która odbędzie się w sobotę w kościele, w dwóch grupach: o g. 9.oo i 10.oo.
  5. W następną niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Na dobry początek w kościele o g. 16.oo będzie miał miejsce koncert zespołu „LEYENDA”, którego członkami są prawdziwi Indianie z Peru. Serdecznie zapraszamy!
    Kolekta zbierana tego dnia przeznaczona zostanie na cele misyjne.

6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: dzieci – od poniedziałku do piątku o g. 16.3o, a dorosłych – codziennie o g. 17.3o.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii przyjmujemy intencje modlitw za zmarłych, czyli zdrowaśki – wypominki. Podajemy dzień i godzinę ich odmówienia. Intencje i ofiary na Msze święte zbiorowe za zmarłych, które zostaną odprawione 2 XI o g. 8.oo, 10.oo i 18.oo, można składać do skarbonki przy chrzcielnicy. Formularze są wyłożone z przodu i pod chórem. Można tez składać własne kartki. Modlitwa i ofiara Mszy św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych!
  8. P. kościelny i p. organista zaczynają roznosić opłatki świąteczne. Ze strony parafii tylko oni mają stosowne upoważnienia.
  9. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu.
  10. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie.
  11. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę”, „Naszą Wspólnotę” i inne czasopisma religijne, a także kalendarze misyjne.
  12. Wiele informacji znajduje się nie tylko w ogłoszeniach i w gazetce, ale również w gablocie i na stronie internetowej parafii.