1. W zeszłą niedzielę podczas zbiórki do puszek cele dobroczynne zebraliśmy 1850 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Zapraszamy również na Apel poświęcony Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II, który rozpocznie się o godz. 20.30.
  3. Natomiast diecezjalne obchody IX Dnia Papieskiego w Toruniu rozpoczną się dziś o godz. 17.00 uroczystą Mszą św. w kościele oo. Jezuitów pw. Świętego Ducha na Rynku Staromiejskim. Po Mszy św. nastąpi przejście pod pomnik Jana Pawła II, który znajduje się przy Katedrze.
  4. Również w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się w naszym kościele koncert muzyki barokowej. Szczegóły podane są na afiszu w gablocie. Serdecznie zapraszamy na koncert.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny, dlatego kolekta z tego dnia zostanie przeznaczona na potrzeby Misji.
  6. Trwa październik, miesiąc w którym z szczególną czcią podchodzimy do modlitwy różańcowej. Zapraszamy zatem dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.30, zaś dorosłych i młodzież codziennie na godz. 17.30.
  7. W każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejne próby chóru. Zapraszamy nie tylko naszych stałych chórzystów, ale przede wszystkim młodych ludzi, którzy kiedykolwiek śpiewali i dalej pragną rozwijać się muzycznie i w ten sposób służyć na chwałę Bogu.
  8. Od tego tygodnia rozpoczynamy „Korki”, czyli tradycyjne korepetycje dla dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej. Będą się one odbywały we wtorki i czwartki o godz. 16.30 w salce parafialnej. Dlatego w sposób szczególny zwracamy się o pomoc w ich prowadzeniu do nauczycieli i studentów, przede wszystkim z przedmiotów ścisłych i języków obcych. Prosimy o pomoc w tym dziele.
  9. Spotkanie dla klas III gimnazjum odbędzie się we wtorek o godz. 16.30 lub 19.00 w kościele. Natomiast klasy I gimnazjum zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 16.30 lub 19.00 do salki parafialnej.
  10. Uczniów klas III ponadgimnazjalnych zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 19.00.
  11. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w sobotę o godz. 15.30. Gościem tego spotkania będzie funkcjonariuszka Policji. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych parafian, którzy pragną dowiedzieć się o skutecznych metodach ochrony przed różnego typu oszustami.
  12. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii przyjmujemy intencje modlitw za zmarłych (wypominki). Podajemy dzień i godzinę ich odmówienia. Intencje i ofiary na Msze Święte zbiorowe za zmarłych, które zostaną odprawione 2 XI o godz. 8.30 i 18.00, można składać do skarbonki przy chrzcielnicy. Formularze są wyłożone z przodu i pod chórem. Pamiętajmy, że modlitwa i ofiara Mszy Św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych.
  13. Pan organista i Pan kościelny zaczynają roznosić opłatki świąteczne, które zostaną dziś poświęcone. Ze strony parafii tylko oni mają stosowne upoważnienia.