XXVIII Niedziela Zwykła – 09.10.2005

1. W ramach Tygodnia Miłosierdzia dziś przed kościołem jest przeprowadzana zbiórka pieniędzy do puszek na potrzeby hospicjum powstającego w Działdowie.
  2. Również dziś odbędzie się XXIV Piesza Pielgrzymka do Górska w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jerzego Popiełuszki. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w kościele Wniebowzięcia NMP o g. 12.oo. Szczegóły są podane w gablocie.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych – dzieci od poniedziałku do piątku o g. 16.3o, a dorosłych codziennie o g. 17.3o.
  4. W ubiegłą niedzielę na dożywianie dzieci z Zespołu Szkół nr 24 zebrano 4.369,22 zł. Wszystkim ofiarodawcom – w imieniu dzieci i ich opiekunów – składamy serdeczne Bóg zapłać!
  5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii przyjmujemy intencje modlitw za zmarłych, czyli zdrowaśki – wypominki. Podajemy dzień i godzinę ich odmówienia. Intencje i ofiary na Msze święte zbiorowe za zmarłych, które zostaną odprawione 2 XI o g. 8.oo, 10.oo i 18.oo, można składać do skarbonki przy chrzcielnicy. Formularze są wyłożone z przodu i pod chórem. Modlitwa i ofiara Mszy św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych!
  6. Po niedzieli p. kościelny i p. organista zaczną roznosić opłatki świąteczne. Ze strony parafii tylko oni mają stosowne upoważnienia.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Orędownik prawdy. Z tej okazji przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli stypendia umożliwiające dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin w zdobyciu wykształcenia. Natomiast kolekta zbierana podczas Mszy świętych przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  8. W gablocie znajdują się plakaty informujące o obchodach Dnia Papieskiego – o Mszach św., koncertach, wykładach itp. Zachęcamy do włączenia się w nurt tych obchodów.
  9. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. W Roku Eucharystii zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  10. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.
  11. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne.
  12. Papieska intencja modlitewna na październik:
    Za chrześcijan, aby nie zniechęcali się wyzwaniami zeświecczonego społeczeństwa, lecz z ufnością dawali świadectwo o swej wierze i nadziei.