OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej.
  2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Święto to ustanowił Jan Paweł II. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.
  3. We wtorek o godz. 18.00 ks. bp Józef Szamocki udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z Zespołu Szkół nr. 24.
  4. Po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na pomoc ludziom dotkniętym wojną w Syrii – szczególnie w Aleppo. Papież Franciszek 13 czerwca 2016 r. w Rzymie apelował „ Tak wiele jest docierających do nas obrazów, że widzimy cierpienie, ale go nie dotykamy, słyszymy płacz, ale nie pocieszamy płaczących, widzimy pragnienie, ale go nie zaspakajamy”. Nasza najdrobniejsza ofiara jest gestem solidarności z potrzebującymi. Jest gestem Bożego Miłosierdzia i dobrym uczynkiem dla tych, którzy cierpią prześladowanie za wiarę. W ten sposób realizujemy przykazanie miłości Boga i bliźniego. Cokolwiek uczyniliśmy drugiemu człowiekowi czynimy samemu Bogu.   
  5. Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza w dniach od 2 – 4 czerwca na pielgrzymkę do Sanktuariów Dolnego Śląska. Szczegółowe informację w zakrystii na stronie internetowej parafii, wywieszone są też w gablotce parafialnej.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Tyg. Kat Niedziela.
  7. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Jadwiga Pawenta, l. 88, ostatnio zam. w Głogowie; śp. Danuta Krystyna Milińska-Matusiak, l. 84, zam. przy ul. Grudziądzkiej; śp. Feliks Kełpiński, l. 84, zam. przy ul. B. Głowackiego; śp. Ludwik Bołądź, l. 73, zam. przy ul. Chodkiewicza.  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…