OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Święto to ustanowił Jan Paweł II. Jest to patronalne święto Caritas. Po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na diecezjalne dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas. Również przed figurą św. Antoniego wystawimy jest kosz do którego można składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.
  2. W czwartek przypada 1 maja. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które  w naszym kościele odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30.
  3. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.
  4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę szlakiem św. Jana Pawła II w dniach 19 – 21 maja. Szczegółowe informacje w zakrystii i biurze parafialnym.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00-18.00.
  6. W sobotę 3 maja przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 12.00 na Rynku Staromiejskim ks. bp Andrzej Suski przewodniczył będzie Mszy św. w intencji Ojczyzny.
  7. W czwartek 8 maja w naszej parafii ks. bp Andrzej Suski udzieli sakramentu bierzmowania. Przygotowujący się do bierzmowania spotykać się będą w następujących terminach: 5 i 6 maja o godz. 16.00 – egzamin, a o 19.00 – próba liturgiczna, 7 maja o godz. 16.00 – spowiedź św., a o 19.00 – czuwanie modlitewne. Serdecznie zachęcamy do gorliwego przygotowania się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  8. Pragniemy poinformować, że na terenie naszej parafii powstaje Katolickie Przedszkole Niepubliczne „Domek na skale”, które prowadzi nabór dzieci w wieku 2,5 – 6 lat. Przedszkole znajduje się przy ul. Grudziądzkiej 51b/3. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela możemy przeczytać szereg interesujących artykułów na temat Jana Pawła II.
  10. Odeszli do Pana: śp. Stanisław Prus oraz śp. Elżbieta Mozol.
    Wieczny odpoczynek…