OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Wśród 25 mężczyzn mających przyjąć w Katedrze Toruńskiej 12 kwietnia br. o godz. 11.00 posługę stałego akolity jest posługujący w naszej parafii Mirosław Kozicki. Cieszymy się, że nasza parafia ma udział w tym historycznym dla naszej Diecezji wydarzeniu. Zachęcamy do modlitwy w intencji p. Mirosława Kozickiego i zapraszamy do udziału w tej uroczystości.  Od chwili przyjęcia  posługi akolitatu z rąk Biskupa Toruńskiego nasz brat Mirosław będzie służył pomocą w rozdzielaniu Komunii św.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Wygłosi je ks. Tomasz Drzymalski, sekretarz biskupa Józefa Szamockiego oraz sekretarz Wydziału Konserwacji Zabytków Kościelnych Kurii Diecezjalnej Toruńskiej. Od poniedziałku do środy Msze św. rekolekcyjne o godz. 8.00 i  18.00. Chorych i osoby starsze zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 16.30. Udzielimy wtedy sakramentu chorych. Spowiedź św. od poniedziałku do środy od godz. 7.30 do 8.00 i od 17.15 do 18.00. W ostatnim dniu rekolekcji, podczas Mszy św. tradycyjnie zbierane będą ofiary na wsparcie posługi Ojca Rekolekcjonisty.  Podczas trwania rekolekcji Najświętszy Sakrament wystawimy o godz. 17.15 i odmówimy różaniec w intencji owoców rekolekcji. W tym tygodniu trwają również rekolekcje dla uczniów z Zespołu Szkół nr. 24. Z tego względu codzienne nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiać będziemy o godz. 7. 30 przed poranną Mszą św.
  3. Na drugą część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj  o godz. 17.00.
  4. W najbliższy piątek odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta. Początek o godz. 17.00 w kościele garnizonowym,                 a zakończenie w toruńskiej Katedrze.
  5. Jednym z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, którą odprawimy również w najbliższy piątek 11 kwietnia. Udział w tej Drodze Krzyżowej będzie wielkim wyznaniem naszej wiary. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami: Podgórna, Bartosza Głowackiego, Wiązowa, Rejtana. Zakończenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej nastąpi u zbiegu ulic Rejtana i Grudziądzkiej – na wysokości hotelu Filmar. Prosimy  o przyniesienie świec i lampionów. W tym dniu Doga Krzyżowa w kościele tylko po Mszy św. o godz. 8.00.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczyna się Wielki Tydzień. Obrzęd poświęcenia palm podczas wszystkich Mszy św. W Niedzielę Palmową dzieci ze scholki parafialnej będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane palmy. Doceńmy trud i pracę najmłodszych. Ofiary zebrane ze sprzedaży przeznaczone są na wakacyjne rekolekcje i wypoczynek w Hartowcu.
  7. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę samolotową na kanonizację Jana Pawła II w dniach 25 – 28 kwiecień. Cena specjalna 2,5 tys. Szczegółowe informacje w zakrystii i biurze parafialnym.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową szlakiem Jana Pawła II w dniach 19-21 maja br. Informacje w zakrystii i biurze parafialnym.
  9. W przyszła niedzielę kolekta gospodarcza przeznaczona na inwestycje parafialne. Rozpoczęliśmy prace w ogrodzie. Zalany został fundament pod postument na którym stanie figura Matki Bożej. Kolejnym etapem będzie wykonanie schodów prowadzących do ogrodu itd. Pragniemy, aby nasz ogród stał się miejscem dostępnym dla parafian i stanowił oazę modlitwy i wypoczynku.
  10. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary, które przeznaczamy na przygotowanie paczek dla najuboższych naszych parafian. Produkty żywnościowe  można składać do jutra do godz. 17.00 do kosza znajdującego się przy figurze św.  św. Antoniego . We wtorek o godz. 15.00 odprawimy Mszę św. w intencji ubogich i rozdamy paczki.
  11. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkania formacyjne do kościoła od poniedziałku do środy na godz. 19.00
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Niedzieli.