1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Wygłosi je ks. Paweł Borowski, student dziennikarstwa,  rezydent w parafii pw. Bł. ks. Stefana W. Frelichowskiego w Toruniu. Od poniedziałku do środy Msze św. rekolekcyjne o godz. 8.00 i  18.00. Chorych i osoby starsze zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 16.30. Udzielimy wtedy sakramentu chorych. Zapraszamy także młodzież na specjalne spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 19.15. Spowiedź św. od poniedziałku do środy od godz. 7.30 do 8.00 i od 17.30 do 18.00. W ostatnim dniu rekolekcji, podczas Mszy św. tradycyjnie zbierane będą ofiary dla Ojca Rekolekcjonisty. W tym tygodniu trwają również rekolekcje dla uczniów z Zespołu Szkół nr. 24.

2. Na drugą część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00.

3. W najbliższy piątek odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta. Początek o godz. 17.00 w kościele garnizonowym, a zakończenie w toruńskiej Katedrze.

4. Jednym z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, którą odprawimy również w najbliższy piątek 22 marca. Udział w tej Drodze Krzyżowej będzie wielkim wyznaniem naszej wiary. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami: Podgórna, Bartosza Głowackiego, Rejtana. Zakończenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej nastąpi u zbiegu ulic Rejtana i Grudziądzkiej – na wysokości hotelu Filmar. Prosimy  o przyniesienie świec i lampionów. W tym dniu Doga Krzyżowa w kościele tylko po Mszy św. o godz. 8.00.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczyna się Wielki Tydzień. Obrzęd poświęcenia palm podczas wszystkich Mszy św.

6. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary, które przeznaczamy na przygotowanie paczek dla najuboższych naszych parafian. Produkty żywnościowe  można składać do jutra do godz. 17.00 do kosza znajdującego się przy figurze św.  św. Antoniego . We wtorek o godz. 16.30 odprawimy Mszę św. w intencji ubogich i rozdamy paczki.

7. W czwartek 21 marca o godz. 18.00 ks. bp Józef Szamocki udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. W ramach przygotowania do sakramentu zapraszamy młodzież bierzmowaną na próbę liturgiczną w poniedziałek na godz. 16.00, a we wtorek o  godz. 16.00 odbędzie się spowiedź dla młodzieży, świadków i rodziców.

8. We wtorek o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. o Boże błog. i potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Józefa dla wszystkich członków Nieustającego Różańca.

9. W przyszłą sobotę o godz. 15.30 Spotkanie Klubu Seniora.

10. W poniedziałek 18 marca o godz. 19.00 w auli I LO w Toruniu wykład pt. Żołnierze wyklęci.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Niedzieli, a w nim ciekawe informacje dotyczące konklawe, na czym polega Prymat Piotra, wywiad z krawcem szyjącym papieskie szaty, wsparcie biskupów polskich dla TV TRWAM,

12. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Kazimierę Żurawską. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…