OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2.  Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 przed figurą Matki Bożej  w   naszym ogrodzie, oraz o 17.30 w kościele.  W niedzielę nabożeństwo majowe odprawiamy o godz. 17.30.
  3. We środę 8 maja przeżywamy uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, patrona Polski.
  4. W niedzielę 12 maja odbędzie się „procesja gwiaździsta” w intencji Ojczyzny z kościołów naszego dekanatu do kościoła Miłosierdzia Bożego.
    Z naszego kościoła wyruszymy o godz. 16.15, aby na 17.00 dotrzeć do celu    i wraz z pozostałymi grupami modlić się do godz. 17.30. Zapraszamy do licznego udziału w tej procesji.
  5. W dniach od 24 czerwca do 5 lipca zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w gablocie parafialnej. Informacji udziela również ks. Przemysław Wolny, duchowy opiekun pielgrzymki.
  6. W listopadzie odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Rzymu w dwóch wersjach, będąca dziękczynieniem za 25 lat wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu i 25 rocznica beatyfikacji błog. ks. Stefana Frelichowskiego. Obecni będą nasi księża biskupi. Szczegóły na diecezjalnej i parafialnej stronie internetowej.
  7. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać. W intencji Ofiarodawców, którzy modlitwą i ofiarą wspierają naszą parafię  w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawiamy Mszę św. dziękczynną.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie polecamy Tyg. Katolicki Niedziela. Do nabycia są także płyty parafialne z pieśniami religijnymi w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki i p. Leszka Milińskiego. Na miesiąc maj szczególnie polecamy płytę pt. „ Matko Chrystusa”. Znajdziemy tam pieśni maryjne, które mogą pomóc nam modlitewnie przeżyć ten miesiąc . Płyty stanowią cegiełkę na potrzeby naszej parafii. Do nabycia u Panów kościelnych pod chórem, w zakrystii i u p. Hanny na chórze. Bóg zapłać.