OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne przygotowania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych, a zwłaszcza: panu Mateuszowi Płotkowskiemu oraz członkom chóru za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz piękny śpiew podczas obrzędów Wielkiego Tygodnia. Panu Mateuszowi dziękujemy również za przygotowanie kompozycji kwiatowych znajdujących się w naszym kościele. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na kwiaty i materiały dekoracyjne.  Dziękujemy panu Leonardowi Piaseckiemu, który już od dłuższego czasu służy nam bezinteresowną pomocą i wspiera w pracach pana Henryka, dziękujemy od niedawna pomagającemu w parafii panu Leszkowi. Dziękujemy wszystkim parafianom za tak liczny udział w obrzędach i ceremoniach wielkotygodniowych. Przede wszystkim dziękujemy za tak liczne w tym roku korzystanie z sakramentu pokuty.
  3. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które jutro zbieramy przeznaczone są na dalsze prace w toruńskiej katedrze, która jest Matką wszystkich kościołów Diecezji Toruńskiej. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się od wtorku do soboty o godz. 17.30.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. To szczególna niedziela dla nas polaków. W tym dniu odbędzie się kanonizacja bł. Jana Pawła II. Jest to patronalne święto Caritas. Tego dnia po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na diecezjalne dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas. W tym dniu również przy figurze św. Antoniego wystawimy kosz do którego można będzie składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela, który zawiera dodatek zatytułowany „Jan Paweł II – Święty”. Cena numeru 6 zł.