Wspólnota Żywego Różańca

W parafii Matki Boskiej Zwycięskiej.

Czym jest Żywy Różaniec?

Żywy Różaniec oznacza życie według Ewangelii, która jest fundamentem i źródłem życia chrześcijańskiego. Różaniec jest modlitwą Ewangeliczną, ponieważ zawiera Modlitwę Pańską i Pozdrowienie Anielskie oraz ewangeliczne Tajemnice naszego odkupienia. Z tego powodu Różaniec nazywamy streszczeniem lub zbiorem najważniejszych prawd Ewangelii.

Intencje modlitwy Różańcowej:

Za Kościół i Ojca Świętego, za naszą diecezję i biskupów, za Wyższe Seminarium Duchowne, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, oraz za naszą parafię, kapłanów, nasze rodziny i młodzież.

• Żywy Różaniec składa się z Żywych Róż, każda róża posiada dwadzieścia osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek Różańca, czyli jedną tajemnicę, połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w Róży codziennie cały Różaniec – dwadzieścia tajemnic.
  • Imię i nazwisko członka jest wpisane do Księgi Żywego Różańca.
  • Na czele róży stoi zelator lub zelatorka.
  • Każda Róża wybiera sobie patrona. Uroczyście obchodzą święta swojego patrona, najlepiej w najbliższą niedzielę. Zamawiają Mszę św. i w stanie łaski uświęcającej przyjmują Komunię św.
  • Raz w miesiącu, zwykle od pierwszego dnia miesiąca członkowie Żywego Różańca dokonują zmiany tajemnic różańcowych przez ciągłą kolejność tajemnic, od tego dnia następuje zmiana intencji Różańca (co miesiąc inna intencja papieska).
  • Pomocna jest tabela na cały rok, w danym miesiącu wpisuje się dla każdej Róży odpowiednią tajemnicę Różańca Świętego.

W naszej parafii Matki Boskiej Zwycięskiej jest sześć Róż Różańcowych.

PatronZelator
Róża Io. PioMaria Lewandowska
Róża IIMatka Boża FatimskaMaria Sobocińska
Róża IIIMatka Boża RóżańcowaMarian Nowicki
Róża IVs. FaustynaAnna Kropidłowska
Róża VMatka Boska BolesnaHalina Frątczak
Róża VIśw. JerzyMałgorzata Witkowska
Opiekun:ks. Kanonik dr. Dariusz Żurański
Zelator:Barbara Walecka
Sekretarz:Romualda Piotrowska

Zaangażowanie w życie parafii:

• Msza Święta w intencji Żywego Różańca w pierwsze soboty miesiąca od września do czerwca o godz. 8.00, po Mszy Świętej spotkanie formacyjne
  • W każdy wtorek o godz. 17:30 adorujemy Najświętszy Sakrament odmawiając Różaniec święty
  • W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7:15 wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi:
    • przez piętnastominutowe rozważania tajemnic różańcowych
    • odmawiamy część Różańca świętego
    • przyjmujemy Komunię świętą wynagradzającą
    • pamiętamy o spowiedzi wynagradzającej
  • każdego 13 od maja do października odmawiamy Fatimski Różaniec Pokutny
  • 25marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i w Dzień Świętości Życia, podczas Mszy św. podejmujemy Duchową Adopcję Dziecka poczętego a zagrożonego, niesiemy deklaracje w darach ofiarnych.
  • otaczamy modlitwą kapłanów w Apostolacie Margaretka
  • W trosce o nasze dzieci i rodziny założyliśmy trzy Róże Rodziców za Dzieci:
    • Róża I – patron Św. Józef
    • Róża II – patron Św. Antoni
    • Róża III – patron bł. W. Frelichowski
  • Włączmy się w przygotowania i celebrację okolicznościowych uroczystości w parafii
  • Pomagamy w zbiórkach do puszek dla potrzebujących,
  • Pomagamy przy sprzedaży prasy katolickiej, sprzedajemy kartki świąteczne
  • Uczestniczymy w uroczystościach diecezjalnych, niosąc sztandar parafialny m.in:
    • w procesji Bożego Ciała,
    • w uroczystościach głównej patronki diecezji NMP Nieustającej Pomocy.
    • uczestniczymy w pieszych i autokarowych pielgrzymkach.