W parafii Matki Boskiej Zwycięskiej.

Czym jest Żywy Różaniec?

Żywy Różaniec oznacza życie według Ewangelii, która jest fundamentem i źródłem życia chrześcijańskiego. Różaniec jest modlitwą Ewangeliczną, ponieważ zawiera Modlitwę Pańską i Pozdrowienie Anielskie oraz ewangeliczne Tajemnice naszego odkupienia. Z tego powodu Różaniec nazywamy streszczeniem lub zbiorem najważniejszych prawd Ewangelii.

Intencje modlitwy Różańcowej:

Za Kościół i Ojca Świętego, za naszą diecezję i biskupów, za Wyższe Seminarium Duchowne, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, oraz za naszą parafię, kapłanów, nasze rodziny i młodzież.

• Żywy Różaniec składa się z Żywych Róż, każda róża posiada dwadzieścia osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek Różańca, czyli jedną tajemnicę, połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w Róży codziennie cały Różaniec – dwadzieścia tajemnic.
  • Imię i nazwisko członka jest wpisane do Księgi Żywego Różańca.
  • Na czele róży stoi zelator lub zelatorka.
  • Każda Róża wybiera sobie patrona. Uroczyście obchodzą święta swojego patrona, najlepiej w najbliższą niedzielę. Zamawiają Mszę św. i w stanie łaski uświęcającej przyjmują Komunię św.
  • Raz w miesiącu, zwykle od pierwszego dnia miesiąca członkowie Żywego Różańca dokonują zmiany tajemnic różańcowych przez ciągłą kolejność tajemnic, od tego dnia następuje zmiana intencji Różańca (co miesiąc inna intencja papieska).
  • Pomocna jest tabela na cały rok, w danym miesiącu wpisuje się dla każdej Róży odpowiednią tajemnicę Różańca Świętego.

W naszej parafii Matki Boskiej Zwycięskiej jest sześć Róż Różańcowych.

Patron Zelator
Róża I o. Pio Maria Lewandowska
Róża II Matka Boża Fatimska Maria Sobocińska
Róża III Matka Boża Różańcowa Marian Nowicki
Róża IV s. Faustyna Anna Kropidłowska
Róża V Matka Boska Bolesna Halina Frątczak
Róża VI św. Jerzy Małgorzata Witkowska
Opiekun: ks. Kanonik dr. Dariusz Żurański
Zelator: Barbara Walecka
Sekretarz: Romualda Piotrowska

Zaangażowanie w życie parafii:

• Msza Święta w intencji Żywego Różańca w pierwsze soboty miesiąca od września do czerwca o godz. 8.00, po Mszy Świętej spotkanie formacyjne
  • W każdy wtorek o godz. 17:30 adorujemy Najświętszy Sakrament odmawiając Różaniec święty
  • W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7:15 wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi:
    • przez piętnastominutowe rozważania tajemnic różańcowych
    • odmawiamy część Różańca świętego
    • przyjmujemy Komunię świętą wynagradzającą
    • pamiętamy o spowiedzi wynagradzającej
  • każdego 13 od maja do października odmawiamy Fatimski Różaniec Pokutny
  • 25marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i w Dzień Świętości Życia, podczas Mszy św. podejmujemy Duchową Adopcję Dziecka poczętego a zagrożonego, niesiemy deklaracje w darach ofiarnych.
  • otaczamy modlitwą kapłanów w Apostolacie Margaretka
  • W trosce o nasze dzieci i rodziny założyliśmy trzy Róże Rodziców za Dzieci:
    • Róża I – patron Św. Józef
    • Róża II – patron Św. Antoni
    • Róża III – patron bł. W. Frelichowski
  • Włączmy się w przygotowania i celebrację okolicznościowych uroczystości w parafii
  • Pomagamy w zbiórkach do puszek dla potrzebujących,
  • Pomagamy przy sprzedaży prasy katolickiej, sprzedajemy kartki świąteczne
  • Uczestniczymy w uroczystościach diecezjalnych, niosąc sztandar parafialny m.in:
    • w procesji Bożego Ciała,
    • w uroczystościach głównej patronki diecezji NMP Nieustającej Pomocy.
    • uczestniczymy w pieszych i autokarowych pielgrzymkach.