OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. W czasie wakacji biuro parafialne czynne będzie we czwartek w godz. 16.30 – 17.30. Pilne sprawy prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszach św. 
 3. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji w dni powszednie rano 7.30 – 7. 50 oraz 17.30 – 17.50. 
 4. Przez okres trwania wakacji Msza św. w niedzielę o godz. 15.00 będzie  recytowana i bez kazania. 
 5. W poniedziałek przeżywamy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu przypada odpust w Bazylice Katedralnej w Toruniu. Mszy św.   o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. bp Wiesław Śmigiel.
 6. We czwartek  przeżywamy uroczystość Najśw. Maryi Panny Nieustającej Pomocy, Patronki naszej Diecezji. Początek uroczystości o godz. 17.00 na dziedzińcu Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, gdzie odmówiona zostanie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie procesja do kościoła pw. Św. Józefa na Bielanach gdzie o 18.00 odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Śmigla.
 7. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy do piątku 30 czerwca, rano po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30. 
 8. W dniach 30.08 – 1.09.2024 zapraszamy na pielgrzymkę na Mazowsze  i Lubelszczyznę. Szczegóły na plakacie na stronie internetowej parafii oraz w gablocie parafialnej. 
 9. Osoby udające się na pielgrzymkę do Włoch z ks. Przemysławem, wyruszają w poniedziałek o godz. 3.45 sprzed kościoła. 
 10. W listopadzie odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Rzymu w dwóch wersjach, będącą dziękczynieniem za 25 lat wizyty św. Jana Pawła II  w Toruniu i 25- tą rocznicę beatyfikacji błog. ks. Stefana Frelichowskiego. Obecni będą nasi księża biskupi. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz stronie diecezjalnej. 
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. Do nabycia są płyty parafialne z pieśniami w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki i p. Leszka Milińskiego. Płyty zostały wydane przez naszą parafię i stanowią cegiełkę na potrzeby parafii. Można je nabyć u Pana kościelnego pod chórem, w zakrystii oraz u p. Hanny na chórze.