OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. W czasie wakacji biuro parafialne czynne będzie we czwartek w godz. 16.30 – 17.30. Pilne sprawy prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszach św. 
 3. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji w dni powszednie rano 7.30 – 7. 50 oraz 17.30 – 17.50. 
 4. Przez okres trwania wakacji Msza św. w niedzielę o godz. 15.00 będzie  recytowana i bez kazania. 
 5.  Po Mszy przy do koszyków przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę tzw. Świętopietrze przeznaczoną na dzieła prowadzone przez Papieża Franciszka. Swoim darem, małym czy dużym, okazujemy miłość i zaufanie Ojcu Świętemu. Pomagamy Papieżowi Franciszkowi w jego misji, która rozciąga się na cały świat: od głoszenia Ewangelii po promowanie rozwoju ludzkiego, edukacji, pokoju, po interwencje humanitarne w najróżniejszych sytuacjach wymagających pomocy, także dzięki posłudze pełnionej każdego dnia przez Stolicę Apostolską. Dzięki zbiórce na tzw. „Świętopietrze” wspieramy Ojca Świętego w jego misji, finansując 192 projekty w 72 krajach.
 6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi w godz. 17.00 – 17.50. W I sobotę o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski a o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. 
 7. W przyszłą niedziele gościć będziemy ks. Adama, misjonarza z Kuby. Podzieli się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy św. będzie można ks. Adama wesprzeć ofiarą. 
 8. W dniach 30.08 – 1.09.2024 zapraszamy na pielgrzymkę na Mazowsze i Lubelszczyznę. Szczegóły na plakacie na stronie internetowej parafii oraz w gablocie parafialnej. 
 9. W listopadzie odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Rzymu w dwóch wersjach, będącą dziękczynieniem za 25 lat wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu i 25- tą rocznicę beatyfikacji błog. ks. Stefana Frelichowskiego. Obecni będą nasi księża biskupi. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz stronie diecezjalnej. 
 10. Rozpoczynamy prace prze elewacji zachodniej naszego kościoła. Z racji prowadzonych prac utrudnione może być przejście przy kościele. Prosimy, aby wtedy kierować się w stronę wejścia koło plebanii. Bóg zapłać też za wszelkie ofiary składane na ten cel. Wpłacane w imiennych kopertach, wpłacane na konto i składane na kolektę. 
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. Do nabycia są płyty parafialne z pieśniami w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki i p. Leszka Milińskiego. Płyty zostały wydane przez naszą parafię i stanowią cegiełkę na potrzeby parafii. Można je nabyć u Pana kościelnego pod chórem,
  w zakrystii oraz u p. Hanny na chórze.