1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
    na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2. W dniach 17 – 23 października przeżywamy Światowy Tydzień Misyjny.  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele misyjne.
  3. Dzisiaj w całej Polsce odbędą się Procesje Różańcowe podczas których zostaną odmówione wszystkie części Różańca Świętego, jako pokuta  i wynagradzanie za grzechy nasze i całej naszej wspólnoty narodowej. W naszym dekanacie taka procesja rozpocznie się w naszej parafii Mszą św. o godz. 8.30 następnie o godz. 9.30 procesyjnie udamy się do parafii naszego dekanatu: Miłosierdzia Bożego; św. Andrzeja Apostoła; św. Antoniego i św. Józefa.
  4. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy   o godz. 7.30 i 17.30.
  5. W Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II  na tzw. Porcie Drzewnym odbywają się dni z Janem Pawłem II.  Jako wspólnota parafialna jesteśmy zaproszeni na Mszę św. we wtorek 19 października o godz. 12.00. Mszy św. będzie przewodniczyć ks. prob. Dariusz Żurański. Będziemy modlili się   w intencji Ojczyzny, poległych w Jej obronie i pomordowanych  w więzieniach, obozach i łagrach.
  6. Urząd Miasta Torunia i parafia św. Antoniego zaprasza na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 82. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach podtoruńskiej Barbarki. Okolicznościowa Msza św. zostanie odprawiona przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni   w lesie na Barbarce w przyszłą niedzielę 24 października o godz. 13.00.
  7. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii. W wyznaczonym dniu odprawimy  za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odmówimy różaniec wyczytując imiona i nazwiska zmarłych. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć  w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na inwestycje parafialne.
  8. We wtorek przypada 19 dzień miesiąca. W tym dniu w łączności  z modlitwą różańcową odmówimy litanię do św. Józefa. W sobotę    23 października o godz. 17. 30 w łączności z modlitwą różańcową odmówimy litanię do św. O. Pio.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika katolickiego Niedziela. Zachęcamy też do nabywania kolejnej części rozważań różańcowych autorstwa ks. Romana Bulińskiego  pt.
    „ Od Chrztu Jezusa do Ustanowienia Eucharystii”. Cena książki to 10 zł.
    Do nabycia  jest także płyta CD z pieśniami religijnymi w wykonaniu
    p. Hanny, naszej organistki. Płyta jest cegiełką przeznaczoną na utrzymanie parafii. Można je  nabyć w zakrystii, u Panów Kościelnych i u p. Hani.