1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Dziś przypada  13 dzień miesiąca, przeżywamy Dzień Fatimski. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. Po Mszy św. udamy się do naszego ogrodu na modlitwę różańcową.
  3. Przypominamy, że w czasie wakacji w soboty biuro parafialne będzie nieczynne. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Przeznaczamy je na realizację naszych inwestycji. W tygodniu otrzymaliśmy informację    o pozytywnym rozpatrzeniu naszej prośby w sprawie otwarcia wejścia do kościoła i ogrodu od strony ul. B. Głowackiego. W związku z tym w najbliższym czasie będziemy musieli zająć się modernizacją ogrodzenia oraz wykonaniem drogi prowadzącej do kościoła. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy Panu Michałowi Zaleskiemu, Prezydentowi Miasta Torunia oraz Zarządowi MSM.
  5. We środę 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Jako, że w naszym ogrodzie znajduje się figura Matki Bożej z Góry Karmel, w tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00 udamy się na modlitwę do ogrodu.
  6. W poniedziałek 28 lipca gościć będziemy uczestników XXV Pielgrzymki Biegowej z Bytowa do Częstochowy. Osoby, które chciałyby udzielić noclegu pielgrzymom mogą się zgłaszać do zakrystii i biura parafialnego.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Armenii i Gruzji od 1 do 12 października br. Pragniemy dotrzeć do zabytkowych miejsc kultu chrześcijańskiego sięgających kilkaset lat.  Szczegółowych informacji udzielamy w zakrystii   i biurze parafialnym. Osoby, które podjęły decyzję proszone są o dokonanie w tym tygodniu przedpłaty w celu rezerwacji biletów lotniczych.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Niedziela. Znajdziemy tam relację z promocji lektoratu, którą otrzymali panowie: Leonard Piasecki i Remigiusz Sokalski przygotowujący się do przyjęcia posługi stałego akolitatu. Nowa cena Tygodnika to 5 zł.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józefa Zalewska, l.64, zam. przy ul. Kołłątaja; śp. Helena Linda, l. 90, zam. przy ul.   B. Głowackiego. Jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00. Dobry Jezu, a nasz Panie…