OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
 2. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i piątek miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi w godz. 17.00 do 17.45. 
 3.  Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Kaszuby proszone są, aby do końca tygodnia uzupełnić wpłaty.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. 
 5. W dniach 4 – 12 sierpnia już po raz 42. odbędzie się Piesza Pielgrzymka  z Torunia na Jasną Górę. W tym roku będzie miała charakter symboliczny, w formie sztafety. Każdego dnia będzie wędrować 1 grupa. We wtorek 4 sierpnia o godz. 6.00  w toruńskiej katedrze pw. Świętych Janów zostanie odprawiona Msza św. w której będą uczestniczyć pielgrzymi z Diecezji Toruńskiej i Pelplińskiej wyruszający w tym dniu na pielgrzymkowy szlak. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pożegnać pielgrzymów i duchowo uczestniczyć w pielgrzymowaniu. Uroczystej liturgii będzie przewodniczyć Biskup Toruński Wiesław Śmigiel. 
 6. Jak w minionych latach w Toruniu odbędzie się tzw. Minipielgrzymka, przeznaczona dla tych, którzy nie mogą udać się na Jasną Górę. Cały program Minipielgrzymki w gablocie i na stronie internetowej.
 7.  Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy, na zakończenie pielgrzymki w dniu 12 sierpnia. Koszt 30 zł, pozostała kwota jest sponsorowana przez darczyńców. W planie m.in. Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 17.00 specjalnie dla naszej pielgrzymki. Informacja i zapisy w parafii św. Antoniego w biurze parafialnym i u ks. Mariusza Ciesielskiego.
 8. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny i Kuria Diecezjalna Toruńska Przypomina, że w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8). Prosimy bardzo nie lekceważyć tych zaleceń.
 9. Ksiądz Biskup z dniem 24 sierpnia po pięciu latach pracy odwołuje     z naszej parafii ks. Pawła i kieruje z dniem 24 sierpnia do pracy     w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu. W Diecezji Toruńskiej Księża Neoprezbiterzy na pierwszej parafii posługują przez pięć lat. Ks. Pawłowi dziękujemy za pięcioletnią oddaną i ofiarną pracę. Nasze podziękowanie wyrazimy 23 sierpnia podczas Mszy św.   o godz. 13.00. 
 10. W okresie wakacji  biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek od  9.00 – 9.30 oraz w czwartek od 17.00 – 17.30. Sprawy pilne można zgłaszać  w plebanii lub w zakrystii po Mszach św. Okazja do spowiedzi w dni powszednie w godz. 7.30 – 8.00 oraz 17.30 – 18.00. 
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Tygodnik Kat. Niedziela, gdzie znajdziemy relację z jubileuszu 60 lecia kapłaństwa ks. prał. Stanisława Kardasza