1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej eucharystii.

2. W dniach 29 – 30 lipca gościć będziemy w naszej parafii 24 Pielgrzymkę Biegową z Bytowa do Częstochowy. Pielgrzymi przybędą do nas jutro 29 lipca o godz. 17.00. Osoby, które chciałyby przyjąć na nocleg pielgrzymów proszone są o zgłoszenia w zakrystii lub biurze parafialnym. Brakuje jeszcze miejsc noclegowych dla pielgrzymów. Osoby, które przyjmują stałych pielgrzymów na nocleg proszeni są również o zgłoszenie tego faktu.

3. Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4-12 sierpnia. Zapisy do Grupy Białej rozpoczną się od 1 sierpnia w godz. 16.00 – 18.00 w parafii pw. Św. Antoniego na toruńskich Wrzosach. Przewodnikiem grupy Białej jest ks. Adam Czerwiński. W niedzielę 4 sierpnia o godz. 6.00 w Katedrze św. Janów zostanie odprawiona Msza św., w której będą uczestniczyli pielgrzymi z Diecezji Pelplińskiej i Toruńskiej. Po Mszy św. ok. godz. 7.30 pielgrzymi wyruszą w drogę. Jak w minionych latach w Toruniu wędrować będzie tzw. Minipielgrzymka, przeznaczona dla tych, którzy nie mogą udać się na Jasną Górę. Początek Minipielgrzymki w niedzielę 4 sierpnia o godz. 15.00 w katedrze św. Janów. Plan Minipielgrzymki wywieszony jest w gablocie.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00-18.00. W pierwszą sobotę odmówimy różaniec Fatimski o godz. 7.15.

5. Spotkanie dla ministrantów, którzy będą uczestniczyć w wakacyjnych rekolekcjach w Lidzbarku Welskim odbędzie się w poniedziałek 29 lipca po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Niedziela

7. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Gabriela Bordoń, l. 78, zam. przy ul. Piaskowej.