1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
    na niedzielnej Eucharystii.

2. Zgodnie z wytycznymi Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Toruńskiej przyjęcie do I Komunii św. niezależnie od wieku dzieci nastąpi w klasie III. W związku z tym zapowiadana na rok 2014 Komunia św. dzieci nie odbędzie się. Przepraszamy wszystkich zainteresowanych za powstałe w związku z tym nieporozumienie.

3. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji Pierwszej Róży Różańcowej z okazji 20 rocz. jej istnienia. Zachęcamy parafian do wstępowania w szeregi Róż Żywego Różańca w naszej parafii.

4. Zapraszamy na próby chóru parafialnego, które odbywają się w poniedziałki  i w czwartki po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.

5. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych będziemy odprawiali o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.30.

6. Wspólnota  Nieustającego Różańca w przeddzień odpustu parafialnego w niedzielę 6 października po Mszy św. wieczornej  zaprasza parafian do wspólnego odmówienia wszystkich części Różańca Świętego. Modlić się będziemy w intencjach Ojca Świętego, kapłanów, parafii i intencjach osobistych.

7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W I czwartek okazja do spowiedzi od godz. 17.00, w I piątek od godz. 16.00 do 18.00. W I sobotę miesiąca  o godz. 7.15 odprawimy różaniec fatimski. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

8. We wtorek po Mszy św. wieczornej do salki parafialnej,  zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora.

9. Osoby udające się na pielgrzymkę do Sanktuariów  Maryjnych Europy w dniach od 9 do 20 października, szczegółowe informację na temat wyjazdu mogą uzyskać w biurze parafialnym od poniedziałku do piątku    w godz. 9.00 – 9.30 oraz 16.30 do 17.30 lub w zakrystii po Mszach św.  Prosimy też o uzupełnienie brakujących formalności.

10. Po Mszach św. w zakrystii można nabyć książkę znanej toruńskiej artystki Krystyny Szalewskiej pt. „Głosy, sny, obrazy” w cenie 50 zł. Książka stanowi cegiełkę na budowę Sanktuarium Matki Bożej Patronki Życia w Toruniu; oraz film  „Matka 24 h” opowiadający o peregrynacji kopi cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w polskich rodzinach i parafiach. Cena filmu 25 zł.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności, śp. Marianna Czechowicz, l. 92, zam. ostatnio w Szczecinku; śp. Jan Krzywdziński, l. 79, zam. przy ul. Grudziądzkiej; śp. Czesława Smok, l. 89, zam. przy ul. Czarlińskiego; śp. Jan Jeziorski, l. 74, zam. przy ul. Kołłątaja; śp.  Krystyna Brzezińska, l. 63, zam. przy ul. Czarlińskiego. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…