OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud nocnej adoracji z soboty na niedzielę 30.10 – 31.10. aby adorować Najświętszy Sakrament. Było to świadectwo wielkiej wiary, a jak mówi Pismo św.,: Pan Bóg, który widzi w ukryciu, odda Tobie.  
  3. W piątek przeżywamy rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pamiętajmy w  modlitwach o naszej Ojczyźnie, Polsce. W tym dniu przypada również rocznica nominacji Biskupa Wiesława Śmigla na Biskupa Toruńskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Biskupie Wiesławie. 
  4. Kartki wypominkowe z imionami  i nazwiskami zmarłych można składać przez cały miesiąc w biurze parafialnym i zakrystii. W piątek 25 listopada po Mszy św. o godz. 18.00  odmówimy różaniec w intencji tych zmarłych.
  5. W przyszłą sobotę 12 listopada o godz. 10.00 Ks. Bp Wiesław Śmigiel odprawi w naszym kościele Mszę św. z okazji 41 rocznicy rozpoczęcia strajku rolników woj. Toruńskiego. Modlić się będziemy o Błogosławieństwo Boże dla działaczy Solidarności Rolników i członków Stowarzyszenia „ Solidarni Wieś – Pamięta”. Podczas Mszy św. poświęcony zostanie sztandar Stowarzyszenia. 
  6. Do skarbonek kościelnych z napisem ofiara na ogrzewanie kościoła oraz do skarbonki św. Antoniego można składać ofiary na zakup oleju do ogrzewania kościoła.  
  7. W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszej pamięci modlitewnej i materialnej polecamy chrześcijan zamieszkujących tereny, gdzie nie można swobodnie wyznawać wiary. Mieszkający tam chrześcijanie, przyznając się do Chrystusa, składają świadectwo wiary przypieczętowane często męczeńską śmiercią.  Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek przed kościołem. Najdrobniejsza nawet ofiara jest wyrazem naszej solidarności  z prześladowanymi za wiarę. 
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tyg. Kat. Niedziela.  Do nabycia są również nasze parafialne płyty w wykonaniu pani Hanny naszej organistki przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego, które stanowią cegiełkę na rzecz naszej parafii.